Oranje

Imt577dv,kako si zadovoljaņ sa tim Kvernelandom?

Osim malog klirensa nemam nekih zamerki. Ovako cim bude malo mase pocne da gusi.

@sremac84 Kod nas jos dodje dobro kad je njiva u polukrug a ista na obe strane. Muka je kad je kad nije iste sirine na oba kraja ili tome slicno, tu se vec namucis kad treba da zavrsis njivu a nazalost dosta je takvih njiva I to ima prilicno lepih I velikih komada a neravnomernog :ppozdrav:oblika.
 
Shale,nalo mu je težak za transport.

Jeste, cima ga dosta, a nije bogami ni lagan, ali ruja je to. Neznam tačno koliko je težak, ali inače ovaj plug vuče JD 6400, a mi smo uzeli da uzoremo jednu njivu od hektar koja je oblika pravougli trougao, jer je tu plan da ide soja pa da nema razora.

Ove na snimku je malo lošije oranje, jer su daske zarđale, pa dok se nisu uribale... Brzina 5 kornjača i pun gas!
 
Malo smo ugarili :ppozdrav:
20161120147967474107586.jpg
[/IMG][/IMG]
20161120147967452133244.jpg
[/IMG]
20161120147967453490647.jpg
[/IMG]
20161120147967467112651.jpg
[/IMG]
 
Да извинеш браћала, јебале их ознаке...ко и код мог, сви мисле 150 коња...а он 125...јесил пробао да радиш са 5 глава?
Nisam ali orem sva kukuruzista (na njih ide soja sledece godine) zahvatom 180-200 cm, naravno malo plice nego ovo. Kod nas ima a i radim svakakve tipove zemlje od najlakse na obroncima Fruske Gore do nize - teze, ispod pruge gde treba 40 ks po glavi za dobro oranje, tako da mu je 4 glave vario idealan naspram uslova i konjaze.
 
Danasnji rad, tacno se vidi trag gde je isao kombajn, tu su ogromne grudve, moracu neke od njiva da prodjem sa drljacom


- - - - - - - - - -

Zaoravanje strništa, Belarus 1221/3 i plug Agro Masz zahvat 4x42cm dubina 28-30cm

Kolega Mikulas, nisam znao da imamo iste traktore :ppozdrav:
Sta ti je ono ubaceno na instrument tabli ?
 


Kolega Mikulas, nisam znao da imamo iste traktore :ppozdrav:
Sta ti je ono ubaceno na instrument tabli ?[/QUOTE]

Iste godine smo i kupovali :)
To ti je Multimetar, on pokazije temperaturu motora, temperaturu u kabini, voltmetar, obrtaje motora i časove rada. Mada sve to imaš fabrički ugrađeno na traktoru, meni je najbitnije ono prvo, zato što mi pokazuje temperaturu motora i ako dođe do veće temperature od zadate odmah se uključuje i zvučni alarm i faktički motor je obezbeđen od pregrejavanja.
 
Ne vuce se tesko, ide on bez problema i sa jos jednom brazdom bi isao, ali je zemlja od silnih kida strasno sabijena. Sojista se oru daleko bolje, nekao gotovo da mozes sejati direktno. Kukuruzista su ove godine sasvim druga kategorija i trebace dobra zima da ih sredi, u suprotnim kacim gruber u februaru i plitko na 10 cm da se popravi par njiva. Sojista su se rasula i gotovo da se ne primeti trag kombajna, a ovde se svaki trag sija kao pasija m..a.
Malo ga je vetar naslonio pa je ostao savijen, ali to je bilo u ranoj fazi bez posledica. Na ovoj njivi su bili 5 hibrida od kojih je jedan isao do 16,5 t/ha pa do najlosijeg 14 t/ha.
 
Probali smo i druge plugove, eto toliko. Znam ljude koji imaju identicne traktore, slicne njive, oru svi na relativno istu dubinu ali sa razlicitim plugovima i video sam razliku i u potrosnju i u brzini.

Sve te sante ce zima progutati, ne sekirajte se! :D Desavalo se i meni da sam gruberom zatvarao oranja, samo treba voditi racuna da ne lepi na rotor jer onda mrlja i godilo bi da je neki laksi gruber.
 
Za sad je prosek oko 14-15 l/kj. Toliko trosi i kolega sa gruberom stim sto dzombu jos ne radi jer je tvrdo kao kamen. Ja sam krenuo sa gruberom, ali smo onda presli na plug. Potrosnja nije tako strasna kakva sam mislio da ce biti. Dubina oranja je na granici do zute zemlje jer sam primetio na par tacaka da je izbacio koju zutu busu, a to je kod nas na nekih 26-27 cm. Uglavnom vukao bi 5 brazda po 40 cm, ali ove godine zbog katastrofalnih lenija smo odlucili da ce biti 4x45, jer je plug polunoseni. Zasta sam se iznenadio kako lepo zaorava i da gotovo ne ostavi ni jednu travku ne zaoranu.
Medjutim meni je zao sto nismo gruberom ove godine radili jer je posao brzi, a efekat isti pa i bolji.
 
Kad vidim sa kakvim mrcinama vucete 4 brazde a ja razmisljao na mog case 5150 da stavim cetvrtu glavu od kuhn master 120 i fiksni zahvat 40.Sad nekako ni ne pomisljam
 
Nazad
Vrh