Oranje

Odg: Oranje....

22.8.2010
Ovo je definitivno najteza nasa zemlja koju radimo. Jako je tvrdo i jako plug spana a johnyu je uvrh glave 3 brazde.





 
Odg: Oranje....

Ovaj ore na 80 cm.........za"ebano

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DrORacOycTQ&feature=related[/youtube]
 
Odg: Oranje....

Darosavac je napisao(la):
Ovaj ore na 80 cm.........za"ebano

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DrORacOycTQ&feature=related[/youtube]
nazalost ovo smo vec imali ja mislim u temi Video Snimci ORANJE ali dobro tu su Gl.odgovorni ja samo da nagovestim....... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Kod nas duboko oranje ide dosta teško.Zemlja je jako sabijena.Ne rasipa se ni blizu kao prošle godine.
 
Odg: Oranje....

ja zato i nisam nista dirao , cekam kisu - rekao bih da je zemlja nabijena i samo bi plug izvaljivao grudve

velika potrosnja nafte, los i ucinak i kvalitet rada
 
Odg: Oranje....

Ma očaj od oranja.Do jedno 20cm ide stvarno lepo ali ja sam orao na 35cm i to je strašno.Samo izbacuje grudve.Čekam i ja kiše od nedelje pa onda oranje.
 
Odg: Oranje....

Nisam probao da orem iz prostog razloga,nemože ni da se tanjira koliko je površinski sloj tvrd.
 
Odg: Oranje....

Mi danas usluzno orali,covek bacio djubre,i mogu vam reci da je dosta tvrdo,to jest sabijena zemlja od kisurina.
 
Odg: Oranje....

@Matic
Bas tako i meni se cini da je rano za duboko oranje. Uslovi su jako losi za duboko oranje u ovom trenutku. Ja do sad nisam cuo da neko radi duboko oranje u avgustu :sta:
 
Odg: Oranje....

Onda je u redu.Ja sam prošle godine poorao duboko krajem Avgusta i proletos muke isusove u setvospremanju,gorušica patosala jedva se uradilo+prskanje totalnim ma patnja :udri:
 
Odg: Oranje....

Orao sam strnjiku, zaoravao stajnjak prosle godine, krajem Avgusta na 25 (kome duboko, kome plitko) kao duboko oranje. A u prolece je bilo, nikad lepse, nikakvih problema :D
 
Odg: Oranje....

Posto ranijih godina nisam imao kabinu radio sam krajem avgusta ili u septembru , nisam primetio nista lose .
 
Odg: Oranje....

E danas se može reći da je duboko oranje išlo ekstra.Prethodne 32 litre kiše koje su pale odradile su posao.
 
Nazad
Vrh