Oranje

Odg: Oranje....

Molim... :D Salim se, nego jel to LM 1020 plug?
 
Odg: Oranje....

Svaka cast! ::svaka cast:: John Deere je full....Koliko si ga platio i jesi li ga kupio novog,naravno ako nije tajna.... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Uh sad bas koja cjena neznam, al' stvarno neznam. Novi je kupljen 2009 godina. 250 radnih sati.
 
Odg: Oranje....

To bi trebao biti 135 ks, ne? Nije mu pjug malo mali, tj. igra se sa njim?
 
Odg: Oranje....

Da 135 konja, da je plug 4 brazde ja se nebi bunio ali posto je bio taj plug za malo slabijeg deutza onda se bas tako pogodilo,ali ima parcela malo zescih na kojima mu nije bas svejedno ali vecinom je lagana zemlja i vuce bez problema.
 
Odg: Oranje....

Zato pitam, a cuo sam i da su John Deere-ovi konji dosta zivahni :D Plug ti je nastelovan na 16'?
 
Odg: Oranje....

sma78p.jpg
2yzhbtc.jpg
Belarus 820 i plug imt 756,3+30 po meni jedna od jeftinijih varijanti sobzirom kakvo nam je stanje u poljoprivredi,vucem ga 5om brzinom u zecu ili 6 u kornjaci odnosno redukujem Rusi znaju o cemu govorim :cao:
 
Odg: Oranje....

mladenmaso je napisao(la):
dali mu nije malo potesko koliko duboko ores

To zavisi od tipa zemljista! Imam ja njive koje orem sa Belarusom 82.1 i trobraznim Leopardom na 30cm a imam i zemljiste koje jedva orem sa dvobraznim Leopardom isto na 30cm.
 
Odg: Oranje....

dorel je napisao(la):
mladenmaso je napisao(la):
dali mu nije malo potesko koliko duboko ores

To zavisi od tipa zemljista! Imam ja njive koje orem sa Belarusom 82.1 i trobraznim Leopardom na 30cm a imam i zemljiste koje jedva orem sa dvobraznim Leopardom isto na 30cm.
mislio sam 5 i 6 tom brzinom koliko duboko ores sa trobraznim plugom :cao:
 
Odg: Oranje....

Eve malko i manjih masinica

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lXdV_LI5l5o[/youtube]

Trebao bih mu namontirati kopirni tocak da malo povecam udobnost rada ( cupkanje hidraulika )
 
Odg: Oranje....

@mladenmaso ja orem 4 zec ili 5 kornjaca zimsko (oko 30) a 5zec i 6 kornjaca ugar (do 20 cm) :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

@dorel

Jel u tim stepenima prenosa ores sa 2 ili 3 brazde?

Kod nas sa 3 brazde (zahvat 30-35 cm po brazdi, do 27 cm dubine) oru 3 kornjaca, 3 zec i 4 kornjaca ali jako retko a sa 2 brazde najbrze 4 zec i to jako retko! ! !
 
Odg: Oranje....

Imam i ja takvu zemlju gde proklizava do zla boga. Imam gde sa tri brazde ide 5 kornjaca na 30 cm a imam gde taj isti plug ne moze nijednom brzinom ni da pomeri :cao:
Post je spojen: [time]1282205361[/time]
_________________________________________________
Dakle u zavisnosti od njive menjam plug :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Nekada me mrzi izlaziti za takve sitnice :cao:
pretpostavljam da ti je tapacirung zapao za oko :cool:

na njemu je ovakva kabina

vcyx6h.jpg
 
Nazad
Vrh