Oranje

Odg: Oranje....

mladenmaso je napisao(la):
dali taj tocak pogoni traktor ili se samo okrece pomocu kocnica
Pogon je preko hidro motora...
Na snimku gde je Fendt lepo se vide creva i priključci
 
Odg: Oranje....

Samo 20 brazdi

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fnhibHOIjro[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gDnvMUk_tXE&feature=related[/youtube]
 
Odg: Oranje....

pa ako treba 1 ks za 1cm radnog zahvata i to pri dubini od 30cm za ovaj plug treba min 700ks stim da je radni zahvat 35cm
 
Odg: Oranje....

Ne bih se slozio da je funkcija linearna. :nono: Pre bih rekao da je recimo koeficijent potrebne snage u odnosu na zahvat oko 1.1 Dakle za 2 m zahvat da je potrebno oko 200*1.1=220 konskih snaga. Ovo je cisto iz onog sta sam video u radu.
 
Odg: Oranje....

kod mene ljudi oru sa 58 ks (imt 560) sa 2x14" , vodeci se sa tim , rekao bi da u mojoj zemlji potrebna snaga traktora za 1 cm zahvata i dubine od 30 cm iznosi 0,82 KS . to toj logici bi ja sa Mtz 820 mogao da orem sa plugom od 3x30 cm zahvata pri tome bi mi trebalo 74 ks a imao bi rezervu od 7 ks za ekstremne uslove , a 3x35" sa traktorom od 86 ks to znaci da bi MTZ 892 idealno vukao 3x35 . (kao sto i jeste u praksi)
 
Odg: Oranje....

@Dragan18
Nisu nam iste zemlje. Kod nas mtz 1221 ore sa 4 brazde(4*35=140cm), i to mu je puna kapa! Dok sa IMT 560 se ore masovno sa 2*35.
IMT 560 ima 58ks, MTZ 1221 ima 130ks.
58/70=0.82ks/cm sto bi znacilo da MTZ 1221 moze da ore sa 158.5 cm, sto NEMA teorije!
Ako pak primenis moj obrazac pa 158.5cm podelis sa 1.1 dobices 144, sto odgovara staju na njivi.
 
Odg: Oranje....

@ bojcetic

Da li možeš da pojasniš svoju formulu?

Ako sam ja dobro shvatio šta si hteo da kažeš, onda bi ta formula bila RZ[cm] x 1.1 = P[ks] što je opet linearna funkcija (ako se još dobro sećam matematike :D), a kažeš da ta zavisnost između snage i radnog zahvata nije linearna.
 
Odg: Oranje....

@dukej
Uvek kad se navedu dve tacke i kroz njih provuce prava, dobijena funkcija je uvek linearna. Ubacivanjem trece,cetvrte, pete... tacke videlo bi se da funnkcija nije liearna. Nije veliko odstupanje od linearnosti ali ipak postoji. Slazem se da nisam lepo objasnio.
Hteo sam da kazem da postoji koeficijent koji raste sa porastom zahvata i povezuje snagu traktora za zahvatom. Do recimo 150ks on je manji od 1. Oko 150ks je taj isti koeficijent je oko 1. Da bi dosao do 1.2 za traktore oko 300ks. Primer je u selu JD serije 8 od 300ks(ne znam koja je tacna oznaka traktora), za kog su mi ovi sto ga teraju rekli da vuce 7*35, jedino u strnistu povecaju zahvat na 7*40(dakle od 245cm do 280cm ). Primer IMT 560 i MTZ 1221 sam vec napisao.
Sad imamo tri tacke, jos bi mogli da ubacimo traktor od 200ks pa da imamo i cetvrtu tacku kako bi funkcija sto vise bila pravilna.
Malo sam zaboravio Matematiku 2 sa prve godine faksa, gde na ima obrazac da na osnovu n tacaka sa koordinatama X i Y moze da se izvede formula.

Nadam se dukej da si me razumeo sta sam hteo da kazem.
 
Odg: Oranje....

nisam ni na jednom faxu ali koliko sam razumeo povečavanjem broja radnih tela nevaži pravilo 1cm radnog zahvata = 1ks :sta:
 
Odg: Oranje....

Puno faktora uticu na odnos snage prema radnom zahvatu tako da je nezahvalno govoriti o tome!

Nas atar ima vise tipova zemljista ali odstupanja u vucnom otporu nisu nesto preterano velika video sam svakojakih kombinacija plugova i traktora od kojih cu vam navesti neke pa ce vase teorije sve pasti u vodu:

Rakovica 60 sa plugom 1x35cm - 2x35cm
JD 6620 3x18 coli - 3x20 coli (3x45.72cm - 3x50.8cm)
JD 6930 4x40 cm uvek
JD 4440 3x45cm - 4x35cm
Belarus 82 2x30cm - 3x35cm
ZTS 16245 3x35cm - 4x35cm
IMT 5106 3x35cm uvek
IMT 577 2x35cm-3x35cm

Vazna napomena da su sve dubine oranja 25-28cm!
 
Odg: Oranje....

@oldtimer
Naravno da raste otpor sa povecanjem brzine! Ja sam uzeo da brzina bude konstanta kako bi uticaj brzine bio sveden na najmanju mogucu meru.
@pidikanac
Tako ispada. Ja studiram ETF tako da nemam preterane veze sa traktorima, ali ovo sam zakljucio iz vidjenog stanja na njivama.
 
Nazad
Vrh