Oranje

Odg: Oranje....

ne udari ti trava do jeseni?
ideš spremačem u oktobru?
 
Odg: Oranje....

Kod nas mk(agrounija) pocela da ore(sa paker valjkom) pre 15 dana duboko za repu,bas sam o tome razgovarao sa kolegom koji je radio kao upravnik na jednom salasu on mi kaze da su i oni uvek polovinom avgusta kretali u duboko oranje ako se to moglo :cool:
 
Odg: Oranje....

Da orem,a da ne bacim NPK. Onda bolje da neorem. Ako sad bacim NPK nemam racun za sledecu subvenciju. Moram cekati 1. oktobar.
 
Odg: Oranje....

Ne radim ništa do proleća jer i to što izbije od trave izmrzne tokom zime.
Što se đubriva tiče ne bacam pre dubokog oranja ništa jer ne bih da reskiram pa da prođem kao pojedinci ove godine.Oni su jesenas bacili pre oranja pa su im analize u aprilu mesecu rekle da ništa nisu bacili do 60cm :sta:.Kad ispade da silne kiše odradiše svoje.
 
Odg: Oranje....

O potopima meni niko ne treba da priča jer znam šta je bilo posle toga sa njivama.
Analiza je analiza i tu priče nema.Do sada je i moj deda ,pa tata, pa sad i ja bacao đubrivo u kasnu zimu(januar-februar) i to menjati neću.Ničiji prinosi ,ko baca u jesen osnovno đubrivo, nimalo ne otskaču od mojih(bar ne u pozitivnom smislu).
Znam da ovo nije tema o tome pa ću samo još reći da sam ja jesenas bacao mešano pre oranja i da nisam zadovoljan u odnosu na njive gde sam bacio u prvoj dekadi februara.
Ovo ode u :off_topic:
 
Odg: Oranje....

A sta kad februara nemozes u njivu?Pa posle ako zasusi?Pa se truckas po oranju dok rasturas NPK....
I ja dajem prednost zaoravanju osnovnih djubriva.Kod nas to radi vecina proizvodjaca..... ::svaka cast::
 
Odg: Oranje....

Diklofen ako bacis djubre u februaru kako to povlacis yatrpas kad je kaljavo po njivi .Kod mene lljudi jos stavljaju djubre u sejalicu za kukuruz ja sam ove godine bacio 15 u martu a usejalicu sam stavio AN i zadovoljan sam.
 
Odg: Oranje....

E prošle godine me ubediste da bacim u jesen i stvarno ispade da je bačeno_Ove godine :nono:
 
Odg: Oranje....

Uglavnom sam bacao djubrivo u prolece pre setve, medjutim pre nekoliko god. na par parcela bacao sam u jesen pre oranja. Konstatacija: Nema nista boljeg od NPK u jesen pre oranja. U prolece po potrebi N. Tako da sto se mene tice i nase zemlje ovde nema dileme sta je bolje. A proizvodjaci tih folijarnih sranja s mog aspekta mogu da se j..u.
Izvinjavam se zbog odlaska u OFF.
 
Odg: Oranje....

@diklofen Pa to sto ti radis je isto sto swi rade. jedina razlika je ta sto to djubriwo koje ti bacis na oranje biljka koristi sl sezone.kad tako radis swake godine-na ísto ti dodje,kao da bacas pre oranja! i ja razmisljam tako da pocnem da radim,jer mi se mnogo puta desilo da bacim djubriwo,a da mi neko u medjuwremenu upali zetwene ostatke-e to je gubitak!
 
Odg: Oranje....

Uveliko je počelo zimsko oranje, ostala je jedna njiva od 17 jutara (10ha) na kojoj za jedno 3 jutra ima vode jedno 5 cm dubine, to su ogumci razbacani, tu nije ni bilo žita a ostatak je pokošen. Taj pokošeni deo se može orati, probali smo. Neznam da li to orem bez dela sa vodom ili da ostavim za proleće, neverujem da će se voda povući ranije.
 
Odg: Oranje....

Ja probao i odustao.Tvrdo kao kamen,mislim mogao sam ali se izvaljuju sante i grumenje pa što da patim i sebe i traktor dok ne padne poštena kišurina nema dubokog oranja kod mene.
 
Odg: Oranje....

Dosta smo gledali onog cassea kako lepo okreće .Evo malo fendta
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=g9t_yfdQ-EA [/youtube]
 
Odg: Oranje....

kiraj je napisao(la):
Dosta smo gledali onog cassea kako lepo okreće .Evo malo fendta
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=g9t_yfdQ-EA [/youtube]
Dobra stvar :D
Ih kad bi ja to ima na mom imt-u gde bi mi bio kraj :haha:
 
Nazad
Vrh