Oranje

Da li je neko racunao koliko kosta orati tri puta i koliko je veci prinos od recimo gruberisanog?
Nije fora imati veci prinos a nemati vecu zaradu.
 
Da li sam ja nešto drugo i napisao osim oranje!Treba izbegavati napredne tehnologije jer zbog težine mašina dolazi do destrukcije zemljišta i dubokog sabijanja iste.
To se ne računa jer obrada zemljišta gruberom nije ista kao sa plugom!
 
Volim ovo kad je nas narod najpametniji na svetu. Godinama napredujemo, to je vec dokazano. Ne znam sta da vam kazem, ali znam jedno da mi ne pada na pamet da ulazim u bilo kakvu raspravu sa bilo kim o tome da li je bolje ovo ili ono.
Ja se uvek drzim one parole "zivi i pusti druge da umru", ne bas bukvalno :osmeh:
Oni sto vele da oru nek oru koliko hoce i kako hoce , a oni sto misle da je kultiviranje (mislim na gruber tipa http://www.horsch2.com/de/produkte/bodenbearbeitung/grubber/terrano-fx/, ) zemljista bolje nek kultiviraju (nemci kazu gruber-gruberisu) i mirna Backa ravan Srem :cool:
Inace kako mi se cini proci cemo isto kao i u temi o protestima.

- - - - - - - - - -

Da li sam ja nešto drugo i napisao osim oranje!Treba izbegavati napredne tehnologije jer zbog težine mašina dolazi do destrukcije zemljišta i dubokog sabijanja iste.
To se ne računa jer obrada zemljišta gruberom nije ista kao sa plugom!
Kad smo vec kod pritiska na zemlju, nedavno sam saznao da najveci pritisak po jedinici povrsine od strane zenske stikle, cak veci i od pritiska tenka. Dakle zene ne mojte voditi u stiklama na njivu inace cete napraviti pluzni djon :osmeh:
 
U srbiji juzno od dunava i save je zemljiste ekstremno kiselo i jako jeb..o za obradu.Neznam jel ima u vojvodini kiselog zemljista,mislim na neke delove.Nisam nasao ovde da se neko zalio.
 
Postoji studija o tipovima zemljišta u Vojvodine pa možete se informisati o tome da li ima kiselih ili nema. Nešto sam čitao o tome i znam da je posledna studija radjena u Banatu.

Štikle su opasnije i od oranja i zato žene mogu samo u prikladnoj obući da izadju na njive da ne sabijaju zemlju.
 
Naravno i u Sremu ze zemlja teska ali bar nemoze da se prevrne traktor ako se ne pazi:osmeh:a to kod mene moze,kad dodjem na uvratine sa podignutim plugom da se okrenem a ja kao da visim pa se sa neba spustam u njivu::traktor1::
 
Naravno i u Sremu ze zemlja teska ali bar nemoze da se prevrne traktor ako se ne pazi:osmeh:a to kod mene moze,kad dodjem na uvratine sa podignutim plugom da se okrenem a ja kao da visim pa se sa neba spustam u njivu::traktor1::

Mislis na ovako nesto? Zato nikad ne sedam na traktor bez kabine ili ojacanja za slucaj prevrtanja.Mada i ovaj deda kao da je zurio na voz ::sramota::

 
Mirko malo preteruje sa pričom o brdskom oranju... K'o da ore Himalaje bokte čoveče. :osmeh:
Navikneš se ubrzo i nije toliko strašno. Mozda je samo neobično za ove iz ravnice. :osmeh:
 
Nazad
Vrh