Oranje

Uzorao 20 kj prosle nedelje... jos 4 kj strnjike na koju planiram MAP kad nabavim i kukuruziste ostalo kada se skine kukuruz.
f56mpj.jpg

rita48.jpg

23h6syu.jpg
 
Ovde treba jos 50lit,da bi zabo plug,inace da su uslovi ok orao bi bez problema duboko,pa kad bi posejao zito zatvorio oranja..
 
Popodne iz dosade izaso da orem jesenje duboko, 2kj strniste sa razbacenom slamom pa total.Extra lepo se rasipa, lako ide.
 
I ja išao da uzorem par kj kukuruzišta.Kad sam savio raonik tek sam onda shvatio da nije ni vreme ni mesto za ovu operaciju.A kako bih i kupio nove da stare nisam pokrivio?:haha:
 
Setvospremira,radjeno je gruberom ali u kontra smeru jer se njiva drugacije radila,nikako da potrefimo kulture pa da mozemo spojiti,a grbavo je pa onda da ne skace traktor,jer bilo nje bas suvo kad je gruber radio,u pravcu nije problem al kad se tera popreko preko toga mora se usporiti par kilometara a kad je vec dosao sda radi pripremu,reko taman da mi poravna.
A za zemlju hmm super je samo trazi kisu..kad je nema onda ni trava ne raste..
 
na pogresan si traktor kacio plug, ovaj mali jos ne sasvis zreo traktor ti vise potrosi u oranju, nego onaj iskusni u godinama, em 4 klipa em mali rezervoar (160 lit!?) :ppozdrav:

p.s. a i raonike bi mogao da odneses kod kovaca.......:osmeh:
 
Ima i za iskusnog zelenka svaki dan ponesto,maltene radi isto ko i ovaj,te spremac te gruber,a ocu sa kako ti kazes ovim ne zrelim da radim teze poslove dok je pod garancijom.a rezervar 175l.
A sto se raonika tice uzorali su oko 80 jutara,inace su novi i navareni,pa onda otkovani,kazu da moraje izgurat 500 jutara nek izdrze i pola meni dosta.
 
sala naravo...bez ljutnje, ja koristim na vogel noot plugovima raonike premium parts( mikron sirig) ali nemoze na ravnjaku vise od 400-500 jutara sa ostrenjem na nakovanju,
 
Danas probao da orem repiste, posto je njiva na izlazu iz sela, pa je po neko I gazi, napravio mi se put u nivi, pa sam probao barem da uradim okolo I malo sprecim da mi gaze, uradio 3 kj I odustao. Tesko ide, tvrdo je, jedva 5 - 6 km|h, ili mi se zabije duboko ili me izbaci iz brazde.
2013-09-22-2.jpg
2013-09-22-1.jpg
 
Nazad
Vrh