Oranje

Niko ti ne odgovara verovatno zato što niko ne zna. I ja ne znam i čak mislim da uopšte ne postoje 13" pogonske gume za traktor.
 
da li je 549 i sa 13' gumama sporiji u oranju od 539? kako sam cuo da je brzi 539 ako su gume na 549 12'. nemam bas iskustva sa pp masinama pa bih molio da ne prevrcete ocima, nego ako neko zna neka odgovori.

- - - - - - - - - -

ovo mi lici na neku isuseno mocvarno zemljiste
Nije spori vozio sam 549dv imao je gume 13,6×28i isao je ekstra,mada mislim da je glupo porediti ta dva traktora.
 
ni ne poredim, pitanje je iz ciste radoznalosti jer sam cuo da je 549 sporiji u prvoj od 539 kako u voznji tako i u oranju. a gume 13' se pominju u tabeli sa karakteristikama 549 na imt sajtu. zato sam se i pitao da li je sporiji i sa tim gumama.
 
Evo ovaj čovek fino ore ,milina za gledati.Malo sam i poželio jer mi je to najdraža operacija,neznam zašto.
 
Sta ce mu ova cev sa desne strane? mozda kada radi sa sejalicom, pa mu bude bunker za seme napred?
 
kako šta će mu cev
pa video od jednog našeg člana
d9a0d7268406603.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Čekao da stignu prikolice sa stajnjakom pa da ga zaore, al ja nisam dočekao da se stajnjak razbaca pa da slikam oranje:

343jh49.jpg


111jksi.jpg
 
Baš zbog tebe sam hteo da snimim kako radi, al ovima imali neku havariju sa prikolicama i nikako da dođu, a mene mrzelo da čekam...
 
2ceozm9.jpg


maj52u.jpg


30jtezc.jpg

prosle nedelje ovde je bio salas bagrenjar i stari vocnjak (ima par slika u temi staste radili danas),ovaj stari plug inace neradi vise samo u ovakvim specijalnim uslovima,hteo sam ga prodati vec par puta nece niko samo na kilo e sad je zaradio sebe i usparao ove druge moje plugove:osmeh:

- - - - - - - - - -

161iy35.jpg


ovako je izgledala njiva
 
Jutros i mi počeli duboko oranje.Najbolji uslovi su na strnjištima gde je samo razbacana slama i prskano totalom.Njiva je niža i vlage ima sasvim dovoljno za lepo rasipanje.Na višljim njivama,gde sam tanjirao strnjiku, nema dosta vlage i dosta teže ide.Radnik ore ,a ja ću mu se pridružiti(sa MTZ-om) kad završimo sa ovim protestima.
 
Pa koja je ovo operacija ddd ?????? Sta rade ovi bog te vido . Imali su i kod nas neki gusebicari sa vucenim plugovima kazu stariji ljudi da su orali isto strasno duboko ali ovo bas neznam sta rade vade ilovacu na povrsinu dd??
 
neverovatna slika! p.s. a sta je to pluzni djon?
Pluzni djon se javlja na parcelama koje se svake godine godine oru na priblizno istu dubinu, pa se na odredjenoj dubini, tj. dubini oranja, javlja tvrdji sloj koji cesto zadrzava vodu i onemogucava pravilan razvoj korenovog sistema...pa je pozeljno odraditi podrivanje!
 
Nazad
Vrh