Oranje

312 , e sad kako bi nazvao tu brzinu , najbrža prva išao sam negdje od 5,6 do 6,4 km/h jer ga nisam tjerao pun gas pošto se motor još razrađuje.
 
OK. Znaci prva u S podruciju. Jel si radio generalnu na motoru? Koliko te kostalo ako nije tajna? Ja sam u januaru orao slicno oranje kao ovo tvoje sa tri brazde drugom u L to je nesto brze oko 7.5 km/h cini mi se.
 
Nije rađena generalka već su samo zamijenjenjene karike i svi ležajevi na radilici jer nije bilo potrebe pošto su cilindri još uvijek u granicma tolerancije (pa su samo ispolirani) , motor je otvaran zbog toga jer su se poderala ležišta za podizače ventila i nije bilo pritiska ulja na klackalicama pa je svako malo otišla neka od klackalica. MWM nema posebne kanale u bloku motora kojima bi ulje dolazilo na klackalice već ide po tom ležištu podizača. Usput su reparirane pumpa za ulje motora i pumpa hidraulika, reparirane sve glave (novi ventili, nove vodilice ventila i ležišta ventila) te su morala ići nova dva nosaća klackalica ( peti i šesti cilindar) i naravno klackalice za tva dva cilindra . Ova reparacija tih ležišta podizača je zeznuta jer to rijetko tko hoće raditi i ima potreban alat(a jedina alternativa je novi blok). sveukupno s dijelovima i rukama je došlo cca 3000 eura. Inače cijena sklopa se kreće od 160 eura (ruski) pa do 300 eura original (kolbenschimdt je oko 260 eura.)


išao bi i on na mjestima brže ali parcela je dužine oko 450 metara i ima dva predela svaki od po 15 - 20 m gdje je vrlo tvrdo i tu bi onda morao mijenjati brzine pa mi je ovako bilo jednostavnije tj. nešto sporije ali nemaš brige.
 
@Cicimoric, neznam ali predpostavljam da je sejala neka od masina koje je i sam zastupnik za prodaju, to se moze lako saznati, al je milina jedna kako izgleda usev posle ove masine, da zanemarimo one Fleke, mozda je i majtor kriv.

@ivica, di da odorem Mici Sosicu pa da me tera maler!!! plug Landsberg
 
U Bav.kod Almexa je sejala Amazonka,tip pojma namam koji je.Uglavnom isto izgledaji redovi kao i na snimku.
 
I u mom kraju se ovih dana oralo pogledajte u kakvom sam društvu orao a imao sam i "malu"pomoć od istih.
2w559nm.jpg
[/IMG]
 
Dožina njive je oko 560 m. Zahvat plugova je 3m i 2,5m.Traktori su MAGNUMI 340.
 
Poslednja izmena:
ovakve makine bi svaki paor pozeleo :)
Nažalost ovakve mašine kod nas paor samo i može da želi::lose::Evo i neki video klip gde ja pokušavam da orem sa mašinom al pašo me zeza,stalno mi je neke dugmiće pritiskao.Izvinite na lošem tonu nešto mi nevalja mob. pa jako bruji inače u traktoru nema ovoliko buke .
 
Nazad
Vrh