Oranje

A sad nešto sasvim drugačije.
 
e ovo se zove oranje ili mucenje, takvo oranje nema sanse nisacim zatvoriti u jesen, tu mraz najbolje uradi vecinu posla
 
Dao nam čovek 1ha. zemlje a da mu uzoremo ovo kod kuće .To je onaj zetor što smo radili menjač .Dobro radi .



Juče sipalo samo tako......2.5 Ha.uzorano.
11spo1s.jpg
 
Pa vidi se da mu je mnogo, sa 2 brazde bi tek okretao brazdu kako treba, al koliko ja vidi njemu i nije cilj da to uradi kao sto mi zamisljamo da bi trebalo..
 
Bas tako, ovdje i nije cilj da se to lijepo uzore već samo da se zamlje razore i "razvali" kako bi se, kada puste vodu, lakše pretvorila u blato.
 
Sad su mi oteli. 2 parcele koje opšina daje u zakup ostala mi samo jedna od 16 Ha.Tako uzmem od ljudi da uzorem i koristim 5 god .Ako dozvoli da osuši pa jednom potanjiram pa ma lo kiše pa opet sunce možda i posejem ..Ako ne čekat će ljeto i posle kiše prođem nečim i pripremim za iduću god. Ovaj čovek nije loš možda će mi i prolongirat tu god , i da radim 4 puta opet dobro nije stalu za 1 god.
 
Poslednja izmena:
Zao mi sto nisam slikao danas ekipu kako ore, dve rakovice 65 IMT 5136 i JD 4050, jedino JD ore sa 3 glave solidno ali slajfuju sva cetiri ovi ostali samo cesu glistama ledja. Majko moja koja je ono glincina sto oru mene cudi da tu moze ista i da rodi
 
da li je 549 i sa 13' gumama sporiji u oranju od 539? kako sam cuo da je brzi 539 ako su gume na 549 12'. nemam bas iskustva sa pp masinama pa bih molio da ne prevrcete ocima, nego ako neko zna neka odgovori.

- - - - - - - - - -

ovo mi lici na neku isuseno mocvarno zemljiste
 
Nazad
Vrh