Oranje

@diklofen,
Bas na to sam mislio.
nije bas uvek ovako, al verujem da dost i mi sami doprinosimo svojim strpljenjem i gledano dugorocnije na to zemljiste, a to je skidanje useva po suvom ​, posle toga je sve lakse!
 
Nije bas suvo, ali nije ni mokro. Ovo je samo zagasena zemlja. Posle one vreline kad je izgorela sad je samo kisa zagasila i rasula. Misljenja sam da ovu zemlju nisi morao ni obradjivati osim samo setvospremacem da napravis posteljicu za seme i to naravno da sacekas jos 2 meseca. Mozd zvuci ludo, ali si samo potrosio dzabe naftu.
 
Ok, znam da se sad slatko smejes uz komentare tipa "cuj ovu budalu", ali za takvo sta postoji merni uredjaj koji pokazuje da li je potrebno obradjivati i na kojoj dubini, i sto je najvaznije cime obraditi.
 
Na 27cm
traktor je 1221, plug Landsberg 4x35

attachment.php


attachment.php
 
Dragan @nemoj više da slikivaš.Tačno ću se i ja na kraju odlučiti za Lansberg.Još ta potrošnja.čak i moj štore 402 bi više potrošio.:haha:
 
Pa neracunajte tu potrosnju u takvoj zemlji kod vas sigurno nebi bila ta potrosnja po recima kako pisete sigurno bi bila znatno veca .Vidite kako ide tu kao kroz sir .
 
malo današnje zanimacije,, ovo što se vide razlike poslije svake osme brazde je zbog toga jer sam orao na 13" (više neide u ovim uvjetima) a gume su dosta široke, zanimljivo je da se uvijek vidi samo taj prelaz od prethodnog prolaza od smjera u kojem se krećeš

o4-1_zps093d64d4.jpg


o3_zps50580134.jpg


o2-1_zps7aa3f971.jpg


o1-1_zps44062751.jpg





filimić je "sirov" jer mi se nije dalo ga dodatno obrađivati
 
Nazad
Vrh