Oranje

fotografija0050.jpg
fotografija0051.jpg
fotografija0048.jpg
fotografija0043.jpg
 
Dobro udešeno.Dali ti je lemeš previše tup pa onako udara glazuru na zadnjoj slici???.Ala bi valjao onaj mali klin ,podrivačić, na zadnjoj brazdi ,što smo ga nekad spominjali.Dok ja napisa post čovek već zapita....Ovo čudo brže od svetlosti...
 
Kroz to korjen kukuruza prodje samo ako je idealna vlaga u momentu nicanja . Ako je suvo samo skrene u stranu . Provjeri. Super je oranje , i mene zanima što tako "malteriše" , konda je tačno pogodjena dubina prethodnih oranja , ili nešto drugo ?
 
evo čime sam se ja veceras zanimao.jutros uzeo novih 60-70 ari pa pozurio da razorem pre ovih mrazeva i snega koji najavljuju.njiva je nikakva ali udara čeono na jednu koju već radim pa sam spojio 2 ha u jednu brazdu
inače nije radjena 4 godine a zadnji put je zmaj 224 brao kukuruz po snegu.trava, tvrdo, vlažno....jedva I pod blokadom svo vreme bogami je bilo i dima ponekad namučili smo se oboje


nije mi za oranje nego da vidite kako izgleda u kabini onog 558 što sam ga sredjivao.biće još tiše samo da se uradi pod
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Sledeci put snimi kad ides ka Vici :osmeh: Pa i nema tolko blata kod tebe,ja danas setao malo po brdu jedvam sam hodao :bravo:
 
Viča ti je skroz levo iza brda ovde kad gladam dim kroz prozor.nije blato mnogo zato što je trava.nadje se još voda u razoru ali ovo sam na silu završio.a o prihrani nema govora u nedelju je pljuštalo samo tako
još jedan zemljak na forumu i to baš blizu Znamo li se?
 
Ako ti se uvek ovako ore ne kupuj rotor nego prodaj i drljaču,spremač i ostalo i idi na poduži odmor.:bravo:
 
Nazad
Vrh