Oranje

Pošto je kompletna glava, može da se montira na bilo koji plug, pa tako i na 756 i na 757. Jedino se prilikom naručivanja kaže za koji je plug, pa ovi iz Čantavira izbuše prema tome rupe na kozlacu gde se spaja sa "nogom" koja nosi plužnu glau. Dva moja drugara imaju te rešetkaste plužne glave iz Čantavira, jedan na 757 (ove godine je prodao taj plug), a drugi na Posavcu 3x30 cm, koji je skoro identičan sa 756.
 
Dukej, jel nije isti raspored rupa 756-757? Nisam nikad to mjerio ali mislim da pasu glave s jednog na drugi no ne mogu sigurno pricati...
 
@savopuck e bas taj sto je fenky napisao ili ako ti je lakse sto bi moj drug rekao "to je onaj sto se smeje, a kad okrenes sliku on je celav i tuzan" (inspirisan njihovom reklamom), a cena je bila tada ista za sve.. sada ne znam kolika je i da li vazi za sve ..
 
Dukej, jel nije isti raspored rupa 756-757? Nisam nikad to mjerio ali mislim da pasu glave s jednog na drugi no ne mogu sigurno pricati...

Zaista ne znam, ovi moji drugari kažu da su ih ovi iz Čantavira pitali prilikom nardžbine na koji plug će ići te rešetkaste glave.
 
@ Bobo ne pasu rupe zato se mora naglasiti za koji plug ide glava da bi ti dali odgovarajuce izbusenim rupama a i nisu isti raonici, ne bi se poklapali... za 757 ide veci raonik i sa 4 rupe dok na 6 ide manji sa 3 rupe...
 
To je na pune daske(klasicne)a na resetkaste na 757 je raonik takodje sa 3 rupe 100%,zbog tog sam i pitao na prethodnoj strani da li su iste kao na 756.
 
Milane, nema veze sto je drugaciji raonik ako kupujem kompletnu glavu. Mislim da su "noge" iste na 756VK i na 757. Jbg izmjerit cu na selu glavu od jednobraznog IMT i 755 i usporedit cu rupe.

Nesto mi govori da sam to vec jednom mjerio ali se ne sjecam zasto i koliko se sjecam da pase glava od 757 na ovu manju ramu... Ne mogu biti 100% siguran ali nesto me na to vuce.
 
Danas samo uzeli 1ha arende i reko da uzoremo mi to caskom :) Zemlja 5 klase, nije radjena neku vec godinu, oko sredine bilo malo i vode.
20130204122618303.jpg
20130204122259598.jpg
 
Ja sam orao jesenas za vreme padanja prvog snega neki drzavni parlog koji nije oran jedno 15 godina, 5-6 klasa je i ima slatine. I moj je ridja isao 5,5-6km/h sa 105cm zahvata a plug samo sto se nije rasklopio u sastavne delove. :)
 
Nazad
Vrh