Oranje

Odg: Oranje....

Noćas je pala kiša no dalo se i dalje orati. Unatoč velikoj količini biljna masa se dobro zaorala, premda je bilo štopanja.




 
Odg: Oranje....

Jugos je napisao(la):
Svaka cast!!
I kuhn zaorava ovako samo se kod mene vise rasipa..

Čuj, plug radi odlično, samo ga treba dobro uštimati. Inače po meni u sam vrh po kvaliteti spadaju oranja spadaju Kverneland, Lemken, Overum. Nekažem da drugi nisu loši, kao Kuhn, Pottinger, Rabe V&N, no prva tri su po meni TOP.
 
Odg: Oranje....

Druže Bećarino :ppozdrav:
Daleko si od TOP-a...
TOP nikad nije Lemken,a pogotovo da je ispod njega Rabe :bravo:
Kod nas je možda tako jer nemamo druge marke plugova,ali u svijetu toga nema :D
 
Odg: Oranje....

aj da vas nelazem ali meni ovako stoji plug i na betonu i u brazdi.
ja mislim da je dobro podesen i ima pun zahvat od 105cm i svaka brazda hvata i ore jednako,a ovo sto topling stoji malo nakoso to nema veze,bitno je da plug dobro lezi u brazdi i da dobro ore,i nikad me ne vuce traktor ni na jednu stranu i kad orem tockove drzim pravo u brazdi i nema nikakve kose vuce.
kad bi toplink stajao pravo onda prva brazda nebi hvatala nista a ovako kad je malo nakoso hvata 35cm kao i ostale glave, i oranje ide lako.

j0i820.jpg
 
Odg: Oranje....

Johny ako ti smeta za oko da ti topling stoju ukoso onda pomeri piramidu na desno , izvadiš ona tri šrafa što se vidi na slici ( ustvari ima 4 ) i pomeriš za jednu rupu :ppozdrav: :ppozdrav: Ja sam isto pomerio ::namigivanje::
 
Odg: Oranje....

hurli xa86 je napisao(la):
Druže Bećarino :ppozdrav:
Daleko si od TOP-a...
TOP nikad nije Lemken,a pogotovo da je ispod njega Rabe :bravo:
Kod nas je možda tako jer nemamo druge marke plugova,ali u svijetu toga nema :D

Mile moj zelen si ti još. :ppozdrav: Kaki Rabe ispred Lemkena.
 
Odg: Oranje....

@bare sve pohvale od mene za snimak! :ppozdrav:
traktor je prava zver i ima mocan zvuk,bas mi se svidja kako radi i ore.
to je ujedno i moj favorit znaci CASE MXM 155 = BEST :ppozdrav: :D

moj kejs jx95 se u oranju pokazao jako dobro.
orem sa trobrazdnim vogelom 3x35 i krecem se brzinom od 8 u srednjim zemljistima do 10km/h u laksim zemljistima,i kad orem srednju zemlju na dubinu 25 27cm brzinom 8km/h,1ha uzorem za 90min i potrosim oko 18lit/goriva po hektaru,a kad orem laku zemlju krecem se 10km/h i 1kj uzorem za 35min :D a potrosnja goriva mi je u proseku 10lit/kj
ja sam prezadovoljan sa kejsom,prava je zver ide brzo u oranju brzo se okrece na uvratima i ima dobre vucne sposobnosti,tihu kabinu(kad slusam moju omiljenu muziku motor uopste necujem) jednim dugmetom podizem i spustam plug i samo po gasu(uvek drzim preko 2000obr/min i nezalim ga),a motor nikad ne zadimi cak i kad je pod punim opterecenjem a zvuk ima perfektan! :D
a evo i par slika i videa mog kejsa jx95 u oranju.

2hxrpsk.jpg


2lv07jo.jpg


24bk9lk.jpg

snimci su losijeg kvaliteta ali cim budem imao prilike snimicu da digitalnim foticem!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wC5DMa2i2eM[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TrPwDFuErHs[/youtube] :D
 
Odg: Oranje....

tarana je napisao(la):
aaaa..ovo je ono "čiji tata je jači" ? ::namigivanje::

Ne, nije stvar u tome, već u kvaliteti oranja... i redom dalje. U laganom tlu svaki plug radi super, no u težim tlima i težim uvjetima rada je druga pjesma.
 
Odg: Oranje....

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
moj kejs jx95 se u oranju pokazao jako dobro.
orem sa trobrazdnim vogelom 3x35 i krecem se brzinom od 8 u srednjim zemljistima do 10km/h

e sad si se prosrao nevjerovatno ::lose::
 
Odg: Oranje....

he he.....johny,pa taj tvoj jx stvarno puca od snage ako ide 10km/h u oranju.to je nesto vanserijski jak...
pri toj brzini ja bi glavom udarao o strop kabine....
 
Odg: Oranje....

tarana je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
tarana je napisao(la):
aaaa..ovo je ono "čiji tata je jači" ? ::namigivanje::

no u težim tlima i težim uvjetima rada je druga pjesma.

toga po vojvodini slabo ima. ovde uglavnom svaki plug fercera. a lošem oraču ni najbolji plug neće pomoći..
Nebih se bas slozio...ali se radi sa onim sta imas.... A da moj landsberg bolje ore rit od mog leoparda je sigurno!
 
Odg: Oranje....

a koji je to plug bolji od leoparda :sta:(koji je to auto bolji od moskvica),pa kad njega imam naravno da je najbolji :haha:
 
Nazad
Vrh