Oranje

Odg: Oranje....

10km ja idem sa 567 u oranju kukuruzišta i to a po tom tvom bi i brže išao
 
Odg: Oranje....

Džoni svaki ugar se rasipa pogotovo koji je oran na dubini 20+ tako da i nije baš merodavno suditi o brzini oranja.Zrenjaninac je u pravu naštelovan je da lepo slaže ali ne stoji kako treba.Podesi ga po ps-u pa ćeš videti šta bog stvara.
 
Odg: Oranje....

2a7h7x2.jpg

jel tebi ovo dobro stoji?
 
Odg: Oranje....

Matić je napisao(la):
Džoni svaki ugar se rasipa pogotovo koji je oran na dubini 20+ tako da i nije baš merodavno suditi o brzini oranja.Zrenjaninac je u pravu naštelovan je da lepo slaže ali ne stoji kako treba. Podesi ga po ps-u pa ćeš videti šta bog stvara.

sta ovo ps znaci
pojasni malo :bravo: :ppozdrav:

@todore ti imas plug 3x25 a da imas plug kao ja 3x35 nebi ga vukao 10km/h sa 567 nikako jer ga ja po kukuruzistu sa kejsom jx95 vucem 8km/h na 27cm a kad bi isao plice za zito tu negde 20 22cm onda bi isao i 10km/h.
ali sve zavisi od zemlje i koliko je zbijena,dali je teska ili laka,tako se i ore.

@tibor to ti se samo cini ja sam nakrivo slikao pa ispada da je plug krivo podesen,ali pogledaj snimke i videces da je dobro podesen i sutra cu ga slikati kad otvorim prozor da se vidi kako stoji ali moram priznati da je ipak topling malo nakrivo ali ne puno,a i plug mi je malo pomeren u levu stranu tako da ima pun zahvat od 105cm i da se lakse vuce i ravnomerno baca zemlju. :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Jesi čuo možda za Pravila Službe iliti ps.Škola i vojska te nauče mnogo lepim i pametnim stvarima.
 
Odg: Oranje....

iskreno,ja kad bi ovako sebi ustelovao plug,ja bi za sebe rekao da sam orac i'po.
posto se u oranje razumem ko mara...meni izgleda super.
 
Odg: Oranje....

Nije uvek dobro što je po PS-u. Ja se slažem sa Johnyjem , šta mu fali kad plug ovako stoji kad lepo ide . ( i meni tako stoji plug :haha: čak sam pomerio i piramidu prema brazdi . )
 
Odg: Oranje....

Nisam rekao da je to loše oranje,odlično je.U toj zemlji plug ti praktično i ne treba ja kod sebe moram sve u brucku da naštelujem da bi se uzoralo jednako i da bude ravno
 
Odg: Oranje....

Matić je napisao(la):
Nisam rekao da je to loše oranje,odlično je.U toj zemlji plug ti praktično i ne treba ja kod sebe moram sve u brucku da naštelujem da bi se uzoralo jednako i da bude ravno

tako je :D
 
Odg: Oranje....

:haha: koliko treba biti zaljubljen u svoj traktor, svoj plug, svoju zemlju, svoju brzinu... pa da ne vidiš da ovaj plug ne stoji dobro :sta: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Oranje....

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
Matić je napisao(la):
Džoni svaki ugar se rasipa pogotovo koji je oran na dubini 20+ tako da i nije baš merodavno suditi o brzini oranja.Zrenjaninac je u pravu naštelovan je da lepo slaže ali ne stoji kako treba. Podesi ga po ps-u pa ćeš videti šta bog stvara.

sta ovo ps znaci
pojasni malo :bravo: :ppozdrav:

@todore ti imas plug 3x25 a da imas plug kao ja 3x35 nebi ga vukao 10km/h sa 567 nikako jer ga ja po kukuruzistu sa kejsom jx95 vucem 8km/h na 27cm a kad bi isao plice za zito tu negde 20 22cm onda bi isao i 10km/h.
ali sve zavisi od zemlje i koliko je zbijena,dali je teska ili laka,tako se i ore.

@tibor to ti se samo cini ja sam nakrivo slikao pa ispada da je plug krivo podesen,ali pogledaj snimke i videces da je dobro podesen i sutra cu ga slikati kad otvorim prozor da se vidi kako stoji ali moram priznati da je ipak topling malo nakrivo ali ne puno,a i plug mi je malo pomeren u levu stranu tako da ima pun zahvat od 105cm i da se lakse vuce i ravnomerno baca zemlju. :ppozdrav:
pa i ja da imam traktor 95ks ladno bi ga vukao sa 3x35 ali 567 ima 60ks što je za 35ks slabiji pa zato vučem 3x25 i 567 se igra sa tim plugom
 
Odg: Oranje....

slavkos je napisao(la):
:haha: koliko treba biti zaljubljen u svoj traktor, svoj plug, svoju zemlju, svoju brzinu... pa da ne vidiš da ovaj plug ne stoji dobro :sta: :haha: :haha: :haha:

Svi samo kritikujete ali niko nije naveo šta ne stoji dobro ? Jeste da topling nakrivljen ali ako se našteluje da ne bude nakrivljen onda prva daska neće da hvata ništa .
 
Odg: Oranje....

ko ne vidi šta nije dobro neka upiše neki kurs za traktoristu ili ratara ili neka se mani traktora i oranja...
 
Odg: Oranje....

slavkos i kod mene topling tako stoji kao kod džonija i slažem se sa šandorom da prva brazda neće ići dobro ako je njemu tako dobro da ore mi nemamo šta da diskutujemo
 
Odg: Oranje....

ZRENJANINAC je napisao(la):
Nešto mi ne stoji plug kako treba jako je usukan i topling stoji krivo najbolje se vidi na prve dve slike.Beži ka levom točku.
Evo čovek je napisao šta ne stoji dobro
 
Odg: Oranje....

nije topling samo ukrivo, vidiš li ti da je ceo plig u krivo, pogledaj gde je desna poluga naspram točka a gde leva!!
možda on njemu dobro ore i možda je njemu tako lepo ali plug nije u ispravnom položaju pa možeš o toplingu da pišeš koliko oćeš...
 
Odg: Oranje....

Johny ovaj dunavac mos' orati i u rikverc sa prevrnutim plugom :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Oranje....

Ovde izgleda stvarno ima strucnjaka za fotografiju,trebali bi da radite pri policiji. Stvarno vam svaka cast ako mozete da procenite na osnovu jedne fotografije,i to lose,kako plug stoji. Ja nisam bas toliki strucnjak. Treba videti uzivo pa onda ddeliti lekcije. Sa ove slike se nevidi ni vertikala,a ni horizontala,ne vidi se prva brazda,dubina,ama bas nista.
Jedino primecujem da mu tocak ne dodiruje tlo.
 
Odg: Oranje....

osvjezicu temu samalo oranja
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qo04XVHdPkY[/youtube]

ovako zvuci 155-tica
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qJGLKxEejFA[/youtube]

rad sa njim u oranju
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wn9aNPZUwlE[/youtube]
 
Nazad
Vrh