Oranje

Odg: Oranje....

Fosfor i Kalijum ne isparava a ni Azot ne može da ispari samo da se spere malo dublje ( par santimetara ) . Meni je prošle godine stajala tako više od dve nedelje i ništa loše nisam primetio .
 
Odg: Oranje....

A jel se bojis da ga vetar ne odnese sa njive? :haha: Naravno da mu nista ne fali :cao:
 
Odg: Oranje....

šandor je napisao(la):
Fosfor i Kalijum ne isparava a ni Azot ne može da ispari samo da se spere malo dublje ( par santimetara ) . Meni je prošle godine stajala tako više od dve nedelje i ništa loše nisam primetio .
I kod mene isti slučaj prošle godine.
 
Odg: Oranje....

Azot je jedini u vestaku koji je sklon isparavanju, ali pri ovim temperaturama nema sanse da ispari!
 
Odg: Oranje....

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
a dubina je bila oko 30cm ili jedna flasa frutele
20926wl.jpg

:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
pije se sokic dok se radi,to je lepo :D
 
Odg: Oranje....

Ala se to ore lako i lepo.Da je bar pola zemlje koju radim takva gde bi mi kraj bio,preorao bi ceo atar :D
 
Odg: Oranje....

Nešto mi ne stoji plug kako treba jako je usukan i topling stoji krivo najbolje se vidi na prve dve slike.Beži ka levom točku.
 
Odg: Oranje....

treba stegnuti desnu gužvu. ako ne može više, onda pomeriti ceo plug udesno, ima vogel dosta rupa za podešavanje na glavnoj rudi gde se kače poluge :cao:
 
Odg: Oranje....

Verovatno nema gužvu pa mu plug beži.Na takav način plug ne podseca dobro pa samim tim i ne ore kako bog zapoveda
 
Odg: Oranje....

Matić je napisao(la):
Verovatno nema gužvu pa mu plug beži.Na takav način plug ne podseca dobro pa samim tim i ne ore kako bog zapoveda
kako može da nema gužve? šta ima umesto njih, fixne poluge?
 
Odg: Oranje....

Moj JD nema gužve iliti lance.Poluge nisu fiksne nego slobodne pa moram plug da pomerim desno da ne bi bežao i da bi uopšte mogao da orem i naštelujem ga da slaže brazdu
 
Odg: Oranje....

kako pomeraš plug, ručno? ili preko hidraulike, nekog klipa specijalnog za te stvari?
 
Odg: Oranje....

Ručno_Osovinu pluga na koju se kači za poluge traktora pomerim u levo i približim plug desnom točku i stvar rešena uspešno
 
Odg: Oranje....

danas sam bio da preoravam 5kj ugara,i orao sam na dubinu 25 27cm a isao oko 10 km/h a ucinak mi je bio sledeci :
2ha sam orao za 150min. ili 2,5sati a kretao sam se brzinom 10km/h, i zemlja je samo letela i rasipala se lepo.
njiva je dugacka 400m a iz jednog kraja na drugi sam presao za tacno 2,5 minuta,i za 2,5 sata sam uzorao ta 2 hektara.
zatim sam orao jos 1kj i uzorao ga za 35minuta isto i kretao sam se brzinom 10km/h i na dubini 25 27cm.
prezadovoljan sam sa ucinkom.
potrosnja goriva zadovoljavajuca i kretala se oko 9-10lit/kj
evo i par slika i videa :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
2a7h7x2.jpg


2cpdtw4.jpg

jel bi voleo neko da ima ovakvu zemlju kao ja? :osmeh:
9fyvyv.jpg


2n66hsl.jpg


3532z5h.jpg

i na kraju njiva lepa i ravna kao pista :ppozdrav:
2rh4op4.jpg


evo vec sam polako poceo da kopiram clana "case ih" :haha: :cao:
vidite sta ja i kesj mozemo?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TrPwDFuErHs[/youtube]
opet sam zaboravio digitalni fotoaparat pa sam samo mobilnim telefonom snimao
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wC5DMa2i2eM[/youtube] :D :D :D
 
Odg: Oranje....

snimaj ti kad oreš kukuruzište a ne ugar koja je već orana pa da te onda vidim da ideš tako lepo
 
Odg: Oranje....

@ zrenjanjinac
plug je dobro podesen ali topling mozda stoji malo nakoso(ili ti se cini jer sam slikao malo nakrivo iz kabine) ali to nema veze bitno je da plug dobro lezi u brazdi i lako se vuce.

@ tibor ovakvu zemlju bi svako pozeleo da ima,najpodnija najkvalitetnija i najlaksa za obradu! :ppozdrav:

@todor
ovde sam isao 10km/h jer je njiva vec jednom orana i dva put duboko spremana pa se zato lepo i lako ore,dok kukuruziste kad orem idem jedan stepen nize,znaci oko 8km/h i ide na 25 28cm bez problema,a bice i snimaka kad pocnem orati dzombe :cao: :bravo: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh