Oranje

Odg: Oranje....

PLUG IMT FOP 610-15 zahvata 3x42cm bez problema zaorava iztarupirani kukuruz posle beraca!!! [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YaZ2A0zNmXo[/youtube]
 
Odg: Oranje....

danasnji rad...
2v1vms2.jpg

k970jc.jpg

oralo se na gornjim zemljama super,
ali je vlazno i to dobro vlazno po ritovima.
 
Odg: Oranje....

Lepo se oralo danas... I ovo je rit, ali nije crna ilovaca, vec je malo peskovitija....

1z6sdqc.jpg


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_CdWpehWLRc[/youtube]
 
Odg: Oranje....

rvykxd.jpg

10f7vap.jpg

Post je spojen: [time]1256644960[/time]
_________________________________________________
Njiva se bila uplasila kad su mrcine dosle. :haha: :haha: Uslovi za oranje su idealni, kad proddje 5 brazdi brate milina za videt.
 
Odg: Oranje....

Istu kombinaciju plugova koristim i ja za jesenju brazdu samo su mrcine druge....(ursus i zetor)
 
Odg: Oranje....

kod mene su najidealniji uslovi za jesenje oranje u poslednjih nekoliko godina i ore se extra,ja sam danas uzorao 5kj kukuruzista i ugara i sve sam orao na 25 - 30cm i oralo se bas fino :D
prva 4kj sam orao po danu a 1kj po noci i to je prava uzivancija raditi u noci sa kejsom,kad ima 10 svetla 6 napred i 4 nazad i kad ih ukljucim to je sve jasno kao dan,i plug ide odlicno i sve zivo zaorava.
evo par slika kako sam poceo oranje ali na "sendvic" tj najpre otvorim brazdu u sredini a potom naoravam zemlju u nju a ne kao sto vecina ljudi radi samo nabaca zemlju na neoranu zemlju i tamo je onda veliki breg.
evo kako ja to radim :ppozdrav:
otvorim brazdu i zatim naoravam zemlju u nju i sve bude ravno i bez bregova.
iw2cli.jpg

evo kako vogel pakuje neupaljenu kukuruzovinu i ni slamka se nevidi samo treba brzina od 8km/h da bi plug dobro zavratio zemlju i tad se nista nevidi :D
11llkhw.jpg


2ia92k9.jpg

a ovoko orem upaljeno kukuruziste
2dqri42.jpg

i evo par slika kako izgleda kad kejs ore nocu :D :ppozdrav:
ovako izgleda spolja
24wwpjn.jpg


2yu1102.jpg

a ovako iz kabine

keyikj.jpg


34dhsw6.jpg
:cool: :D :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

@ *~ JOHNY'89 ~* Imas srece sto vam je zemlja ultra-mega-giga laka za oranje pa je skoro nebitno kako je plug podesen uvek ce da ore lepo. Plug ti je katastrofalno podesen i jebao bi jeza da hoces da ores u zemlji koju ja orem sa tako podesenim plugom.
 
Odg: Oranje....

Jan,jesi li ti to istanjirao pre oranja?Nesto ti tu malo imas komusine!Ja se juce davio u njoj prilikom oranja!
 
Odg: Oranje....

@kish,tocak koristim za dubinu,da plug uvek lepo pliva i da neide preduboko.

@ cici, vidim da svi komentarisete da mi plug nije dobro podesen?mozda vas slike varaju jer nisam uspeo da pravo slikam,nego onako od oka,a plug je ustvari dobro podesen i stoji pravo i ravno u brazdi,ali kad ore malkice je ukosen u levu stranu ali to zbog punog zahvata da sva tela hvataju podjednako,znaci svaka glava hvata 35cm i ore na istoj dubini.
sve je to OK podesen plug i jako dobro ore,i nemam kosu vucu i ide u svim zemljama lako.
a na banacku zemlju kao kod vas necu ni da pomisljam :zli: :udri: ta zemlja bi sahranila i moj plug i traktor :nono:
ali ova nasa zemlja je stvarno jedna od najboljih a to se vidi po oranju i uvek se lepo rasipa.

@ mirmag, to nisam tanjirao,to se vidi trag tocka,i to je bilo samo istarupirano kukuruziste koje je vrseno zmajem bez secke,pa mi je drugar to sitarupiro i sad sam to zaorao bez problema.
plug vogel noot je majka za sve :D :ppozdrav: :cao:
 
Nazad
Vrh