Oranje

Odg: Oranje....

тако некако и код мене!!јуче сам и посејао а сада киша пада ли пада...
 
Odg: Oranje....

evo malo jucerasnjeg oranja
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s_riQK9Xq5c[/youtube]
 
Odg: Oranje....

da ti kazem oralo se do jaja u zivotu nisam lepse oro isli smo plice jer je za zito taman kolko je nakislo da smo isli dublje nebi vredilo jer je dole suvo.
 
Odg: Oranje....

Kod mene takvog oranja nema nikad.Super to izgleda,a mogao bi jos jednu glavu da dodas. :D
 
Odg: Oranje....

gledajte sta radi prava masina.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ortDndY_iMc[/youtube]
ne oseti plug igra se
 
Odg: Oranje....

Kod vas Neco su stvarno cenjeni RUSI,to je jako lepo. :D
1673teb.jpg

o6blop.jpg

Evo nekog Belarusa mislim da je 2022 preko 200 ks nisam siguran ore sa 6 brazdnim
vucenim plugom,da se malo ulepsa tema oranja sa "pravim masinama".
 
Odg: Oranje....

Nek mi iskusniji poljoprivrednici daju svoje mišljenje.Kukuruz je odrađen sečkom i posle toga sve upaljeno do crne zemlje.Đubre bačeno i posle toga ništa više.Šta je bolje za brži ulazak u setvu pšenice od sledeće dve solucije(ako ne postoji i treća):
1.Čekati da se prosuši i ući sa tanjiračom dva puta,sačekati i sejati
2.Plitko uzorati15-20cm,odmah pograbuljati i sejati.
Interesuju me vaša mišljenja jer je očigledno da nam vreme neće dati puno vremena za pripreme i setvu.
 
Odg: Oranje....

didi je napisao(la):
Nek mi iskusniji poljoprivrednici daju svoje mišljenje.Kukuruz je odrađen sečkom i posle toga sve upaljeno do crne zemlje.Đubre bačeno i posle toga ništa više.Šta je bolje za brži ulazak u setvu pšenice od sledeće dve solucije(ako ne postoji i treća):
1.Čekati da se prosuši i ući sa tanjiračom dva puta,sačekati i sejati
2.Plitko uzorati15-20cm,odmah pograbuljati i sejati.
Interesuju me vaša mišljenja jer je očigledno da nam vreme neće dati puno vremena za pripreme i setvu.

didi iskreno da ti kazem sve zavisi od tipova zemlje i propusnosti vode kroz zemlju.
ako je zemlja teze klase onda i teze propusta vodu a ako je laksa onda brze.
ako hoces sejati zito u neku tezu zemlju nemoras ju tanjirati jer ce se zemlja dosta lepiti za tanjire i nece biti tako pripremljena kao sa plugom ali je po meni kad je vlazno bolje plitko orat pa onda spremiti sa setvospremacem ili drljacom i sejati .
ja sam svake godine orao za zito na nekih 15 20cm pa onda spremio i odmah sejao i rezultat je bio dobar,a ove godine sam samo tanjirao posto je bilo extremno suvo i u tanjiranu i suvu zemlju posejao zito i povaljao.

sutra se spremam orati jedno 2 3kj bas da probam kako ide a bice i slika :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Sta da ti kazem,odes na njivu pa probas. U svakom slocaju brze i bolje za zito je tanjiranje,ali ako nece da se tanjira predji na plan B. Meni je ostalo jos da istanjiram 10-ak jutara i to bi mogao odraditi sutra poslepodne ili prekosutra i uz to da posejem bar 15-ak jutara.
 
Odg: Oranje....

IMT-550 je napisao(la):
Kod vas Neco su stvarno cenjeni RUSI,to je jako lepo. :D
1673teb.jpg

o6blop.jpg

Evo nekog Belarusa mislim da je 2022 preko 200 ks nisam siguran ore sa 6 brazdnim
vucenim plugom,da se malo ulepsa tema oranja sa "pravim masinama".
lepo :D
 
Odg: Oranje....

hteo bih ujtutro da idem da razbacim npk,e sad me interesuje,koliko tako djubre sme da stoji, hteo bih da zaorem,a sumnjam da cu sutra stici?
 
Odg: Oranje....

mi smo danas ujutru bacali npk 15 15 15 a ja sam posle toga duboko orao

danas sam zvanicno poceo zimsko oranje sa kejsom jx 95 i vogelom 3x35 i ide super,prezadovoljan sam kako ga vuce i sa ucinkom.
izasao sam da orem 4,5kj na 3 mesta u 10 sati ujutru a vratio se u 6 sati uvece,i kejs je zajedno sa oranjem tih 4,5kj i putem koji je najmanje 30km u oba pravca potrosio 60lit goriva,a radio je punih 8 sati na preko 2000obr/min.
najpre sam isao da orem jedan hektar sirkovista i tamo sam imao najkvalitetniju i najbolju zemlju koja se prilicno lako obradjuje i kejs je taj 1ha uzorao za tacno 90minuta i kretao se 8km/h i na dubini 25 28cm(ili ako racunam da je njiva dugacka 500m a za 4 minuta predje iz jednog kraja na drugi,brzina kretanja izadje 8km/h)
zemlja ima dovoljno vlage ali do 30cm a ispod 30 je sve suvo,pa sam orao na nekih 25 do 30cm najvise a zemlja se lepo rasipa i lako se obradjuje.
najpre sam radio 1ha zemlje koja je laksa za obradu a zatim sam radio 2,5kj koje su teze ze obradu i tu se zemlja nije tako lepo rasipala ali se dobro uzorala i ja sam zadovoljan.
evo i par slika
2iux3sp.jpg


2crrs41.jpg

e ovo je zemlja koja lako obradjuje.
xljjbd.jpg

a ovo je jedna od nesto tezih za obradu
o5ozt4.jpg

a dubina je bila oko 30cm ili jedna flasa frutele
20926wl.jpg

:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh