Oranje

Odg: Oranje....

malo mi se nesvidja kad ostanu oni biljni ostaci na povrsini i vire iz brazde kad se zaorava neupaljena kukuruzovina.
Plug imt 757 bi to bolje zapakovao a vogel jos bolje i gotovo nista se nebi videlo.
vlasnici koji imaju vogel i imt 757 znaju kako to moze lepo da zapakuje.
ja sa vogelom i sa predpluznjacima kad orem neupaljenu kukuruzovinu nijedna slamka ili lisce mi ne vire iz brade. :D :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
malo mi se nesvidja kad ostanu oni biljni ostaci na povrsini i vire iz brazde kad se zaorava neupaljena kukuruzovina.
Plug imt 757 bi to bolje zapakovao a vogel jos bolje i gotovo nista se nebi videlo.
vlasnici koji imaju vogel i imt 757 znaju kako to moze lepo da zapakuje.
ja sa vogelom i sa predpluznjacima kad orem neupaljenu kukuruzovinu nijedna slamka ili lisce mi ne vire iz brade. :D :ppozdrav:
Ajde...
 
Odg: Oranje....

Pa to super ide.Da ima dosta ostataka po površini ima ali to nije uopšte tako strašno.
 
Odg: Oranje....

To par slamki treba da ostane da poznam koja je moja njiva.... :D
 
Odg: Oranje....

didi je napisao(la):
Pa to super ide.Da ima dosta ostataka po površini ima ali to nije uopšte tako strašno.
didi druže neznam koji plug da ore pa bi bilo ostataka jer ovo je extra masa a i ta zemlja je uzeta u arendu znači nikad dublje od 20cm nije orano
 
Odg: Oranje....

e kad budem orao parcelu 20kj zovem vas sve sa različitim plugovima da vidimo jel neki može da sakrije svu masu
 
Odg: Oranje....

Pa naravno da može i to 757.2
Morao bi da ašoviš da bi znao šta je na njivi bilo pre oranja.
 
Odg: Oranje....

imao sam i 757 pa ovakvu masu nije mogao da zaore jer ovo je nenormalna masa
 
Odg: Oranje....

North ARMY je napisao(la):
todore pa jel imt-u 567 nije puno 3*10??
560 ide 2*12 ili 2*14 i to mu je plafon
pa 2x14 je uže za 5cm od 3x10 i nije 560 nego 567 njemu je prva nešto sporija od 560 zato ga vuče kao lud inače ugarenje sam sa njim radio drugom brzom
Post je spojen: [time]1255723995[/time]
_________________________________________________
zeko je napisao(la):
todore koliki je bio prinos kad je tolika masa da se nemože zaorati
3 petotonke po kj i visina kukuruza 3,5m ali tu je nabacano stajnjaka i veštaka pa je zato takav prinos da ne ispadne kako nije istina
Post je spojen: [time]1255724012[/time]
_________________________________________________
mislim 3 petotnke klipa
 
Odg: Oranje....

66evsh.jpg

Post je spojen: [time]1255726741[/time]
_________________________________________________
Danas malo oro za zito, na nekih 15cm. Plug leopard 3br. Super se ore. Probao sam da orem i na nekih 25cm cisto da vidim kako ruja vuce, i sasvim sam zadovoljan 5 zec 1800-1900obrtaja 8-9km\sat.
 
Odg: Oranje....

Kod komsija na forumu citam da ima problema sa zaoravanjem kukuruzista ako nije paljeno.Ako neide kako treba najbolje je pre oranja istanjirati .Posle toga ako se radi sa predpluznjacima sve biva zaorano i bez problema sa gusenjem.
 
Nazad
Vrh