Oranje

Odg: Oranje....

Ako ores 4 sporom sa ursusom onda nije problem saltati jer samo povlacis rucicu iz grupe "spore" u grupu "rikverc" a brzina ostaje cetvrta! A ja i sa 904 kad orem izvucem plug do lenije pa stanem, dignem plug, vratim malo u rikverc, pa tek onda izlazim na leniju, tako da nebih imao mnogo vise manevrisanja!
 
Odg: Oranje....

dicki je napisao(la):
Ne moze i jare i pare :ppozdrav: Za sve dobro uradjeno bude malo muke, ali bude dobro. :D
to je tacno dicki.

Post je spojen: [time]1255455204[/time]
_________________________________________________
vreme moras negde izgubiti samo je pitanje gde?
Post je spojen: [time]1255455647[/time]
_________________________________________________
Imam IMT5210 i obrtac masej ferguson 715 5ah. Oranje je super, jedini problem je ugao zakretanja upravljackih tockova pa moram malo vece uvratine da ostavljam, inace spoj ove dve masine je prava stvar. bice slika kada pocnem zimsko oranje.
 
Odg: Oranje....

Po meni obrtac.Do ove godine sam orao sa obicnim ali je sa obrtacem brze.Mozda ima nesto do menjaca posto MF ima onu rucicu sto se koristi samo za napred -nazad .
 
Odg: Oranje....

evo malo akcije od danas ,

SDC11523.jpg


SDC11524.jpg


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fqa6-qTv2A8[/youtube]
 
Odg: Oranje....

jbg , nemam veći , ali sam ga raširio tako da ore oko 100 cm širine
 
Odg: Oranje....

kloki je napisao(la):
jedno pitanje za momke koji imaju plugove okretače
pored toga što je zemlja okrenuta na istu stranu i nema brazdi
dali je oranje okretačem brze nego ravnjakom u ˝krug˝
tj. dali je vreme potrebno da se okrene traktor i plug u mestu kraće nego
orati normalno i praviti sve manje ili veće krugove.
planiram kupovinu jednog okretača ali neznam dali ću se manevrisati brže sa njim nego sa običnim.
radi se o ursusu 1224 koji baš i nije za puno okretanja i ima klasičnu hidrauliku bez ikakve elektronike.
znači šta je brže
1.digni plug,skreni na drugi kraj njive ,spusti plug
2.digni plug, skreni levo ,okreni plug, rikverc desno, napred levo,spusti plug
ako imas velike parcele znaci imas i siroke njive tu dobijes puno na vremenu kad radis krajeve nemas praznog hoda . naprimer ja imam njive na tri duzi a izmedu ima puta a opet nisu iste velicine krenem sa jedne strane i gde treba idem toliko duzi koliko treba a to sa obicnim plugom nemozes da uradis . a u prolece nema razor netreba na razorima da okrenes jos jedanput . a ako dnevno trba da okrenes 10 puta suvisno onda znas koliko si vremena i goriva izgubio
 
Odg: Oranje....

upravo sam bio sa drugom da probano da oremo dzombe i sojiste,i islo je dobro zekan 7211 i dvobrazdni plug i zemlja se lepo rasipa ali jos uvek nema dovoljno vlage za duboko oranje i ta kisa sto je pala(nekih 50lit) je nakvasila zemljisni sloj od 15 do 20cm a ispod toga je sve suvo tako da kad plug ore na 25cm delimicno izorava suvu zemlju,ali nema grudvi i zemlja se lepo rasipa.
kad bi palo jos 50lit kise onda bi se moglo poceti i zimsko oranje na 30cm.
 
Odg: Oranje....

normalno je bolji okretac...ja sam se naoorao a dvobraznim imt 757 mislim...
1 stalno si naget u jednu te istu stranu,jos ako je losije sjedalo,ledja bole,drugo,imas naora i razore,sto nije korisno,pogotvo u repi i soji,i moras poslje velike krugove pravit kad zavrsavas recimo naoravanje...eto moje neko vidjenje...nikad nebih vise uzeo ravnjak
 
Odg: Oranje....

hvala na savetima pretpostavio sam da je tako samo da nadjem trobrazni okretac
naravno polovan
 
Odg: Oranje....

kloki bio je kod mene u selu polovan za 1600e al ne znam dal je otisao doneo ga covek iz austrije,pogledaj u temi plug osnovna tema ima slika negde 100% sam okacio
 
Odg: Oranje....

eto juce sam poceo da orem za psenicu i mogu vam reci da je islo bas bas dobro. Nesto kasnije sam izasao na njivu (oko 15 h) ali zato ovo malo kise sto je palo je ucinilo da orem sa osmehom na licu :haha:. Sojiste ide ko podmazano a suncokret nesto teze ali opet super. Inace orem rusom 82-ojkom i trobraznim vogelom podesenim na 35 cm brazda. vozim u cetvrtoj sa prednjom vucom negde oko 9 km na sat. Danas zavrsavam sa sojistem i prelazim na dzombaru. Obzirom da nije popaljena probacu da zaorem sve a ako ne bude islo moracu da palim...
Poz :cao:
 
Odg: Oranje....

xft8qw.jpg

Post je spojen: [time]1255708518[/time]
_________________________________________________
5bbrpz.jpg

Post je spojen: [time]1255708596[/time]
_________________________________________________
29fcjk5.jpg
evo malo današnjeg oranja
Post je spojen: [time]1255708666[/time]
_________________________________________________
Post je spojen: [time]1255708783[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3rj2E5J0lRQ[/youtube]
 
Nazad
Vrh