Oranje

danas nastavljeno oranje,ide mnogo bolje nego pre ovih kisa ali plug izbacuje suvu zemlju odole!potrosnja oko 12l po kj a pre kisa 15-17l na kj... cim prosusi nastavak....
 
rodjak ovde iz sela, kad razcepi vogeka petobraznog na 50cm, falimu jos dasku da kupi i da jase na talasima...
Mislim da nema adekvatnu dasku na plugu za vaše zemljište.Imam ja jednu parcelu sa jako lakom zemljomi peskovitom kada sam orao sa VN koji ima WY daske sve je bilo talasasto samo fali plava boja pa da misliš da si na moru.
Doduše lepo izgleda.
 
vogela je kupio novog kod almexa, ako on nezna sta treba znaju strucna lica te firme, pa ti preporuce odgovarajuce...
mislim da je ovo drugo, brzina!
axion 8xx oko 215ks i 5 brazni VN vario. kaze mi burazer juce orali jedan pored drugog, burazer sa 577 1brza, 3 kruga obidje,a ovaj sa clasom 2kruga u istom vremensom intervalu, to je stvarno sporo!!!
radnik vozi, al mislim da nije svojevoljno-gazda zapoveda tako...
 
Mladene sa koliko traktora orete?koliko uzorete za 24h?

Mislim sa dva, ali ako nadjemo jos jedan plug, icemo sa sva tri. Nekupuje nam se plug, jer nadamo se jednog dana i ove prodati, pa malo pokusavamo na tome ustedeti.


P.S. sad tek vidim da je i pitanje bilo koliko uradimo za 24 sata. odprilike mera nam je oko 20 ha. ali ako su bolje njive bude to i 23 ha. Da napomenem nemam drzavne zemlje a prosek parcela mi je po 2 ha.
 
Poslednja izmena:
tacnije, ako je na 50cm za 2 kruga je prevrnuo 14 vrsta na 70cm vrsta...
bez obzira na sve, nebi trebao da ide ispod 9km/h, samo vise...
WY daske su i namenjene za preko 8 ili 9 kmh,bar su meni tako rekla "stručna lica".
Doduše kada mi se desilo to što sam opisao ,bila je to moja prva parcela sa novim plugom mislim da sam se vukao 4-5 km jer me prosto bilo strah da upravljam tolikom mašinerijom:haha: .
Ipak kad sedneš iz R65 i imt756 u 1221 i VN XM 1050 imaš utisak ko da balansiraš remorkerom.

- - - - - - - - - -

Evo malo slika sa jučerašnjeg oranja.

Prve dve slike su verovatno trebale u temu "umetnička dela poljoprivrednika" ni meni nije bilo jasno šta je komšija pokušavao.
Na 5-oj slici se vidi desni deo parcele oran pre 6-7 dana sa pretplužnjacima a sada bez predplužnjaka zbog nekih parcela gde je ostala slama od soje.
 
Talianu digni stepenice za dve rupe,ovako rizikujes da slucajno negde zapnes i iskrivis sve komplet...bolje spreciti nego leciti.
 
gorane pod hitno vracaj predpluznjake :))
meni su isto bili skinuti kad sam radio tanjirano, danas ih vratio, kao nebo i zemlja sa predpluznjacima oranje saliveno, a bez njih-talasi...
dosta kise je palo sinoc, popodne sam izasao i islo super, vlage ima na dibini oranja...
 
Vratiću ih, skinuti su samo dok završim još 10 jutara sojišta na kojima nije sečena slama a niko nije našao za shodno da je "ukrade"
p.s plaše se vlasnika.
 
ja ove godine nisam ni koristio pretpluznjake iz razloga jer sam tulaj tarupirao i drugar balirao i odneo.a da vidite ni jedna njiva kukuruza posle branja nije ostala neograbljena,u zivotu nisam video da se toliko balira kukuruzovina,
 
Eeeeeeeeeeeeeeeeee, a ja ostavio tu jednom "stočaru" sojinu slamu. Došao, kukao, molio, neće imati hrane za krave tokom zime... Ja ostavim za njega.
Kad sam otišao da orem, ni sa jedne parcele nije bila pokupljena slama. Još sam potrpšio dodatno gorivo za tanjiranje.
 
Nazad
Vrh