Oranje

e tako sam ja imao problema ali sa zitnom slamom otimaju se ljudi za zitnu slamu pre zetve a kasnije nikom netreba,pa sta ste onda koji moj kad vam netreba
 
PIsao sam već na temi o plugovima, trenutno nemam drugi plug, samo dva ravnjaka 2x10 i jedan obrtač 2x10, veliki obrtač 2x12" sam prodao jer me umalo ubio kada je pao na mene. Do sledeće sezone ću nabaviti neki plug, domaći ili strani, sa 2x14" i to obavezno. Situacija je sad takva kakva je, nek ovu sezonu nekako izguraju.

@DDragan

Orali smo na ovoj ravnoj njivi sa drugom brzom ali ovdje je orao otac u prvoj jer se tek "navikavao" na traktor, tek se učimo da radimo sa njim. Traktoru je i u drugoj sasvim lako vuče ali nisam smio da radim u trećoj jer me strah za plug, u dubini je suvo a plug je nježan preko mjere, on je po meni predvidjen za traktore od maks. 50 konja.

- - - - - - - - - -



Ne može nikako, plug je jednostavno premali za ovaj traktor.

To na snimci izgleda sporo a uzivo da vide drugcije bi razmisljali..;) Zekonja se igra..
 
Kod vas je milina orati ja cekam da jos malo nakisne zemlja je tvrda ko beton ima vlage nekih 15cm ostalo suvo. Vidim danas covek blizu moje kuce poceo da ore i batalio tvrdo kao beton.
 
Danas orao jednu zapustenu njivu,blago receno je...o sam jeza. Bila detelina tu pa neko oranje bezvezno,oralo se fino u dubinu,al teren bio zajban tako da bilo dosta problema,u tu njivu vise necu uci ma i da mi plate 1000e,ni na slici je necu vidim
 
Ja danas orao kukuruzoviste,isao sam od 27 do 30,vlage ima na pretek.Potrosnja oko 14 l po lancu.
 
Nazad
Vrh