Oranje

Sutra je svetac za mene i ako bude sunčano mislim početi u petak oranje.Pun rezervar i kada se upali rez. kući.
 
ni ja sutra necu da radim, Svetac je, crveno slovo, ako ne stignem u petak onda u subotu ako bude bilo lepo startam - imam neke livade da razoravam tu cu ovas, pa onda za kukuruz i na kraju za soju..
 
Ko ne veruje,neka dodje da vidi,ja nemam razloga da lazem.Sat i 15-20 min vremena za lanac,5 u zeca!
 
Ja danas orao kukuruzoviste,isao sam od 27 do 30,vlage ima na pretek.Potrosnja oko 14 l po lancu.
I ja se danas iznenadio izašao posle 12 i poorao 6 jutara a rezervoar milimetar ispod polovine:sta:
Baš me zanima koliko ću sutra nasuti na pumpi.
Dok sam imao kući D2 uvek sam se žalio na potrošnju,sad sam na ED jel trenutno nema drugo.
Orana sojišta i dosta lakše išlo nego prekjuče u kukuruzu.
 
I ja se takodje iznenadio potrosnjom ove godine,nije presao 14 litara. Kojom ti brzinom ides?
 
Danas uzorao strnjiku gde sam izvukao djubre , R65 i imt 757-20 na 25-27 cm milina jedna kako se oralo.Nije skoro ovako lepo islo oranje , nakislo sasvim dovoljno i potrosnja 24l na 1.15ha.
 
Grujo neigraj se,ta stopa za penjanje kod torpeda zna da pukne kad se penjes u traktor.Kod nas je jednu zenu covek tako zgazio jer je u vocnjaku pokusala da se popne u traktor koji je isao a covek nije gledao na tu stranu...........
 
ove godine se super ore ja sam 3h poorao za 8 sati i potrošio 55l goriva i to sve bez žurbe u pitanju je zetor 7011
 
Još da izadje na brazdu ,slučajno pa da ga mora ganjati po oranju.

Kod nas su dvojica pre 10ak godina orali sa starim 560 tako sto je jedan sedeo na jednom kraju njive ,a drugi na drugom i svako po gajbu piva i udri.Kako dodje do kog ovaj uskocu, okrene ga ubrazdi i iskoci. Zao mi je sto tad nisam imao telefon da snimim ove ludake. Mi smo nedaleko od njih sejali psenicu. Kad je na pola duzi iskocio iz brazde i krenuo kud je on hteo sou, e tu poteru je trebalo videti :haha: :haha:
 
Mozda Dr.Gruja lovi zeceve pa zato ide pored traktora,ipak su tu 2 Torpeda i copor zeceva,sta znas kad ce koji da proba da pobegne.:osmeh:
 
Ujutru sam konacno poceo sa oranjem,iz jutra je jako lose islo lepilo na tockove.Posle podne je islo super do sad. Dubina 30cm spremanje za krompir. Nastavljam celu noc valjda ce ici lepo. :ppozdrav:
 
Uzorao 6 kj suncukretišta .Na 25 još ide nekako ali kako probam dublje vadi grudve koje su dopola nakisle a druga polovina suva.Inače parcela je prošle godine podrivana i uzorana.
Rale je probao 2 parcele koje su jesenas samo orane i ne može dublje od 15-20 cm.Sutra podrivamo parcele gde je bio suncukret.
 
Pa ja od 25cm dublje ne bi išao i da je nakislo.I kod nas je ista situacija što se vlage tiče.Danas sam orao neke dve parcele koje sam sad uzeo ,a letos su gruberisane i poprskane.Išlo je dosta lakše nego tamo gde nije ništa rađeno.Mislim da ćemo pamtiti dugo ovako povoljnu godinu za setvu,nicanje i sad oranje.
 
Nazad
Vrh