Oranje

Na ovoj istoj njivi mjereno prosle godine 9l/kj. Dubina oranja je bila oko 27-28. To sto "Fahreta" malo vise popije je opravdano vecom kvalitetom posla, manjim utroskom vremena i manjim umorom...
 
Bobo jos samo da mu usporis sestu brzu i onda ces brze orati i smanjiti potrosnju na 12l po kj,ja sam to uradio na mojoj 5106 jer me nerviralo 4 sporom da orem!
 
Jel to plug Leopard Dubica 16z.Skoro nisam vidio takvo dobar slog i da je brazda odsecena po PS.
 
hvala!

Plug je leopard 3x14". Prvi vlasnik je na ganc novim daskama cela navario za "dva prsta" i za toliko pomaknuo raonike u stranu. nemam pojma zasto a nije mi ni on znao objasniti tocno kao da mu je netko drugi to radio. Oranje kao takvo mi se nije svidjalo kad smo orali livade ali u uradjenoj zemlji jako fino ore.

Kad dodjem sa sela napisat cu sve u temi imt
 
Ostavi njivu neuradjenu kao i ja pa ces vidjeti...

Prije oranja je ljetos poslije zetve razbacana slama, izvezen stajnjak i to je tak ostajalo dok nisam nabavio Brenu. Tad sam potanjurao teskom tanjuracom tu njivu i do oranja nije dirano...

I sad to oranje.

OFF TOPIC: Nici mora cjelom sirinom njive, kad nice u tragovima slame iza kombajna, e to je onda problem... zobi navrseno oko 1700kg/kj, na jako zapustenoj njivi. Trebali ste vidjeti kako je izgledala njiva lane u ovo doba, ne bi ju ni orali tako zapustenu. 3 dana malcirao 7kj ;)
 
Ево једна слика.
imag1283.jpg
 
Nazad
Vrh