Oranje

Учинило ми се да је дужа. Поред Тигања и у Огарској греди су њиве дужине 500м.
 
Imam ja jednu od 1200m,jako brzo se obradjuje tipa oranje,setvospremiranje,setva ali je zajebano u prskanju(imam prskalicu od450l),rasturanju vestaka,u zetvi je secemo na 3 ili 4 dela zavisi od prinosa.Inace u selu ima njiva i po 2000m duzine,ali je to kupovano kad se zadruga raspala.
 
Nisam znao gde da postavim pitanje pa rekoh ovde jer opet ima veze sa oranjem. Imam pitanje, orao sam jednu njivu od 3 ha tj poorao sam samo 50 ari jer je zemlja suva...pitanje je, ta njiva nije radjena neku godinu nego je sejana samo detelina i sada bih hteo promeniti kulturu, e sada sta bih mi vi preporucili da radim. Analizu zemlje cu imati tek za nekih 15 dana, i imam jos jednu njivu od 1ha na kojoj se nije radilo nista poslednje 3 sezone??? Bio bih zahvalan za neki savet...
 
pre nedelju dana izvukao stajnjak i zaorao,solidno išlo...
b3c945217295892.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Nije neka dubina,ali ako ce za soju ok...ali veliki + za poziciju,odnosno oznacavanje pluga...cenim pedantne ljude.
 
tu parcelu sam kupio pre mesec dana,uz mene je i znam kako je rađena nikad dublje nije orana od 15-20 cm...
tako da nisam ni ja hteo nešto drastično dublje,izvukao sam stajnjak i zaorao na 22-23 cm
 
Svaka cast komso,nerazumem stace veca dubina od 25cm-30cm.Vidim ovde neki oru do kine,cemu to?Bio sam kod tipa neki dan,ore za psenicu na 40cm dubine.Kaze kad se uzore duboko mnogo bolji rod,nisam mogao da precutim,rekao sam mu da nema veze sa mozgom.
 
Evo koji snimak jucerasnje akcije kod kuma. Dubina oko 28-29cm potrosnja 14-15l po jutru brzina 7-7.5km/h lepo se rasipa al je dole tvrda zemlja,mtz je malo brze isao oko7.5-8km/h a potrosnja 17-18l po jutru.



 
Zeljko, po tvojim podacima ispada da u realnom vremenu 560 trosi oko 10 litara a mozda i malo vise na sat vremena? Malo mi to mnogo deluje za tu snagu ali opet gledano da Ruja isti plug vuce skoro isto brzo onda i nije puno spram Ruje.
 
Nazad
Vrh