Oranje

Kako koji dan odmiče oranje ide sve teže i teže.Danas orana parcela koju radim u zakup od prošle godine i kao da su bombe bacali po njoj sve ove godine.Muke indijanske.Potrošnja 15 litara standardno kao i uvek u iole normalnim uslovima oranja.
 
Ja neću da čekam kišu.Orem pa makar do kraja i na mišiće morao.Imam još dva dana da se uozbiljim i zdravo đaci do proleća.Čekao sam tako 2007 godine i kada se posle okišalo samog sebe sam žderao pa ne big da se to ponovi a nije ne moguće.
 
Jedno malo pitanje:

Preoran je predhodno povadjen vocnjak (sljivar) na jesen 2011 god i nije se nista radilo 2012.


photo sharing websites

U toku 2012, metilj i trava su potpuno prekrili njivu, i to sada izgleda haoticno tj ovako


image ru

Presao sam trimerom i posekao sve mladare i veci korov. Na prolece bih posejao zdruzeni usev grahorica+ovas.

Da li moze ovako kako je sada da se preore duboko preko brazda koje jos nisu slegle, ili prvo mora da se istanjira kako bi se poravnala njiva?
Zvao bih rodjaka da preore sa IMT 558. Obzirom da nema gde prednji tocak da uhvati liniju, da li ce mnogo da skace po nepoleglim brazdama, ili to nece mnogo da utice na oranje? Pitam da se ne brukam tj da ga ne dovodim da ore, pa da ne mozemo nista da uradimo.

Uzmi jednobrazdni plug ali prvo dobro potanjuraj i uzori i nemas frke ja radim 5 zemlja sto nisu 20 godina rađene...
 
Izgleda 1221 nije kod svih isti :osmeh: Kod mene u selu ko god ga ima, nema pohvale za potrosnju....
 
@577 to može da se uzore prilično kvalitetno bez obzira što je neravno samo će biti malo neudobnije vozaču i moraće malo sporije . Dobro bi bilo kad išo bar malo ukoso na odnosu na stare brazde.
 
Ne znam šta je u pitanju ali moj troši i u transportu poprilično iako gledam da ga vozim na što manjim obrtajima .
Kovačev ruku na srce kod tebe je dosta lakša zemlja nego kod mene.
Ja ću stra početi sa oranjem samo da povaljam današnjih15 kj što sam posejao. Koliko vidim oranje ove godine u mom ataru ide dosta lako .
 
danasnje oranje,sto bi rekao Ljusa-na guzove!

xn7lnp.jpg

2hz79k.jpg

2zth65i.jpg
 
evo i talianu kaze da nece ispod 15l da potrosi u oranju, ja to ganjam nema sale:osmeh:
kad bi tvoje komsije poterale ruje ovde kod mene, bili bi iznenadjeni sa potrosnjom, ne hvalim traktor uopse, caka je u zemljistu i nista drugo...
al zato kod vas kad rodi 6-7t kukuruza, ovde 5-6t, jbg.

ja dok sroci, talianu se oglasio, haha
 
Zato sam i pitao ovde vas za savet. Ljudi su podeljenog mišljenja kao i ovde. Neko kaže da može da izore bez problema, dok drugi kažu da treba tanjiranje. A ako bih išao sa teškom tanjiracom tj da platim tu jednom čoveku iz sela, jel bi moglo onda na proleće da se samo baci seme grahorice i ovsa pa da se istanjira ponovo, pa drljanje jednom? Ili je ipak bolje da sačekam kišu da natopi zemlju, pa da se dobro izore da izmrzne?
 
@lala
E sad najbolje da niko ne zna da ga vozi... Po cemu je 1221 toliko specifican da ga treba "znati" voziti? Ako znati voziti, znaci da ne teras preko 1500o/min, onda je isto kao da si kupio broj slabiji traktor i terao ga 1800-2000o/min...
 
ja sa 1025 danas orao dubina 28 cm mereno potrosnja 13 l po kj brzina oranja 9 km/h plug imt 757.30 ali bez fakulteta
 
Nazad
Vrh