Oranje

Dusana...jedno pitanje...onako drugarsko,a da se na naljutis?video sam par tvojih fotografija,i na vecini istih je ogromna trava...jel to neki novi trend zdrave hrane,losa hemija ili pak nesto trece?imas srece sto ti je zemljiste lagano za obradu,takva parcela se kod nas ne bi sale uzorala...

Ma, ne imao sam peh na ovoj parceli, pojele mi ptice soju 2 puta, i ostala tako njiva, bilo mi je kasno da bilo sta drugo sejem, vec je bio odmakao maj. Inace je ovo basta pored sela 0,5 kj, i onda sam je tako ostavio. Ostale njive su mi bile prilicno ciste, osim jedne gde nije uspelo prskanje (4,5kj), a tu je bilo kukuruza 3200 kg po kj.
 
Bosna je to , samo slušam ove Banaćane kad kažu da im je najteža zemla samo ako se ne prosipa totalno. Ovamo kad je teška onda je teška baš.
 
Oralo se odlicno

fotografija4.jpg


fotografijaxd.jpg
 
Kaže mi drugar da se džombište jako lepo oralo, mnogo lepše nego sojište. Ukoliko uspe da podigne snimak na net, okačiću ovde.

A ja ću lepo odlepiti, jer ne mogu da probam kako ide oranje...
 
ja danas probao jednu parcelu, samo struze po povrsini, ko beton, a stricu poorao strnjiku ide solidno mada i ona se nije proslavila, najbolje je ispod slame koja je ostala iza kombajna i nije uklonjena sa parcele, tu ide super
 
Nazad
Vrh