Oranje

uzeo sam ga u Krupnju,pre jedno 2 meseca,sve mu je bilo ok osim nekih sitnica i gume su mu malo ispucale od sunca,platio sam ga 8000e imao sam troskove goriva (jer sam ga svojim kamionom doterao) oko 200e,zamenio dihtung na deklu i karteru i neke semeringe i jos neke sitnice,tako da mi je jos 500e isterao iz dzepa :DDD na 9000e ce da mi izadje...

---------- Poruka napisana u 19:51 ---------- Prethodna poruka je at 19:50 ----------

a i planiram da orem sa trobraznim plugom od 12 col. radni zahvat 90cm.

---------- Poruka napisana u 19:54 ---------- Prethodna poruka je at 19:51 ----------

e i ok je za ravnanje,nego me interesuje da li preko hidraulike moze da mu se regulise dubina oranja?
 
Za trobrazdni plug (vjerovatno misliš na ravnjak) bi bilo najbolje da imaš točak, sa hidraulikom da održavaš dubinu neće da bude lako ni tebi a ni traktoru. To je moja preporuka.
 
Kolega sa 6245 vuce landsberga 2x12" puna daska i bez tocka nema govora o oranju s tim traktorom, jer mu hidraulika dosta lose (da ne kazem sporo) reagira... S leopardom 2x14" je isao kao u snu, ali tri brazde ga jako muce kad se tocak ne koristi...
 
kod mene je dosta laka zemlja za obradu,imt 539 vuce imt 756 1 brzohodnom,bez poteskoca,tako da cu ja da probam ovaj 3x12-colni plug pa sta mu bog da :DDD
 
Jel moguće da taj Zetor nema "plivajuću regulaciju" , ili mu je tako neučinkovita ? Tek sad vidim da taj naš IMT uopšte nije bio loš , pogotovo za ono vrijeme .
 
Podesavanje nije jednostavno ako se ne razumeš u to . Prvo naštimaj raonike tako da s jednaki pdubini i da su vrhovi malo dublji od plaza (par cm. )zavisi od pluga do pluga .Plići raonici drze plug ravnije u zemlji dok kod dobljih ćeš imati više odstupanja po dubini pogotovo bez točka. Plug u brazdi mora da je ravan pod libelu u svakom pravcu (trebalobi tako) a brazde treba da hvataju istu širinu.Što se tiče Zetora obn ima solidan plivajući hod (medju boljima) Najmanja ručica tj prva do sedišta je za ukljucivanje pl. hoda Nazad isključen U Sredini uključen a napred takodje uključen ali sa većom osetljivosti i brzim odzivom skoro ko fergo da osetiš da plug igra . Ja koristim srednji i sa dve i sa tri brazde.Pre nego što podješ u njivu proveri dali radi pliv. hod na sledeći način: Upali traktor, spusti poluge , postavi topling u gornju rupu.Tada stisni topling snažno prema traktoru da sabiješ mehanizam i ako poluge idu gore u redu je a ako ne idu nemoj da ideš u njivu bez točka jer će ti otpasti ruka stimajući dubinu . U tom slučaju javi da ti objasnim kako ćeš aktivirati plivajući...:ppozdrav:
 
spaske hvala puno,ali kod mene ta rucica stoji na sredini i nece da se pomera ni napred ni nazad,a kada spustis plug jel mu posle dubinu stelujes na srednju rucicu ili na glavnu,veliku?
 
Evo kako je kod mene
16josbc.jpg
11agysm.jpg
Rabewerk3 x12"Zetor 6045
 
To je već problem o mehanizmu koji je u poklopcu.Verovatno radi, proveri onaj sistem sa toplingom ili stisni ručno nije bitno.Ljudi to neznaju da koriste a kamoli dapodese . Znači moze ti se desiti da u transportu kada voziš neki teži prikljucak po neravnom i traktor odskoči da se preko toplikga mehanizam aktivira pa da se spusti prikljucak To ćaE NARAVNO TRAJATI 1 SEKUNDU I ON ĆE ODMAAH NJEGA PODIGNUTI . zATO koristi zadni položaj kada nosiš nešto na polugama tada je iskljuceno i ne trpi mehanizam plivajućeg hoda...Probaj wd 40 na osovinicu ako ništa onda skidanje poklopca...
 
Nije fotomontaža.Ta slika je postavljana u ovu temu već nekoliko puta.Pronađite gde je i videćete kompletno objašnjenje šta,kako i zašto.
 
Nazad
Vrh