Oranje

@mims
Iz prethodnih komentara, po podsmehu clanova izgleda da nesto s ovim oranjem opasno nije u redu! Je l' zbog toga postavljena ova slika?
Koliko ja vidim, brazda je ok slozena, dubina ne deluje narocito mala, masa je zadovoljavajuce zaorana.
Salu na stranu, mislim da ima vise kukuruzovine negoli sto smo mi navikli, ja takve stvari resavam sa tanjiracom:ppozdrav:
 
pa nefali mu nista, jos bolje ce rasti...bilo je 2 copora i mnogo magaraca, a magarac je pravi majmun, lego kod njive na put i jedno 2 kj. sam ga obilazio nije hteo da se skloni...hteo brat da zamenimo plug za vogela, a ja kazem "samo preko mene mrtvog":haha: ovo je oranje bez deflektora, samo predpluznjaci...
 
Dragane kov@ Uzbrdo se ne poplicuje:haha:. Reci bratu da mo ponudi jednu niže brzinu:ppozdrav:Evo ja opet danas nesto privodijo kulturi . Kod tebe tamo prava zima a vidi ovde..
14t0x35.jpg
w71kyr.jpg
25zs9kj.jpg
 
spasoje / nije u pitanju nedostatak snage traktora, nego je mraz popustio i to malo snega se otopilo taman da ne moze uz brezuljak, nema prednju vuci prokliza i ostane u mesto.dubinu smo drzali 27cm tih 2-3cm sto je poplicio nije straso...na tvojoj prvoj slici mi se ucinilo da imas samo jednu brazdu, pa sam pomislio da ces u daljem tekstu predloziti i to kao resenje:haha:

uuuu kod tebe pravi raj, a kod nas ovako kad smo kretali juce...

 
Ja sam moj traktor samo jedared pustio da ide sam i to u 4. sporohodnoj na mozda 1/3 gasa cisto da ga snimim kako probija zaledjenu brazdu posto je stojao u toj istoj brazdi 2 dana na njivi dok nismo otklonili kvar:


Inace, snimak je nacinjen u decembru 2010. godine.
 
[video=youtube_share;NscyK4zqMps]http://youtu.be/NscyK4zqMps[/video]



[video=youtube_share;LW0iWxHl9ck]http://youtu.be/LW0iWxHl9ck[/video]


Prvi put sam orao po ovako kaljavoj zemlji, ali nisam stigao pre pa je moralo, a jos sam navezo i djubre p[reko
 
torpedo

Iz najbolje namere vam to govorim jer u takvim situacijama ćete samo jednom pogrešiti i.....NESREĆA.

Govorim iz ličnog iskustva. Preskakao sam kardan od vadilice krompira hiljadu puta i samo jednom sam pogrešio.........
 
Borko ti si baš napatio i sebe i traktor danas.Trebao si sačekati jutarnji mraz.Inače sobzirom na date uslove dobro si ti to uzoro.
 
Danas smo malo uštimavali 757.30 pa se nećko, guzio, zabacivo, otimo... Donekle smo ga doterali u red, al još to nije to kako bi trebalo bit. Drugi put ćemo ga uštimat da bude pod špagu. Zemlja je dosta teška, godinama orana na 20-25 cm, a sad smo derali 30 + cm. Inače prilično fino slaže i zaorava.




Uploaded with ImageShack.us
 
Je li pomoglo dodatno skrecivanje desne poluge i skracivanje toplingera? Ili ste nesto drugo ipak na kraju skemijali?

Sta ja znam, oranje lijepo izgleda sve u svemu, malo se pozna svaki prolaz za sebe, ali nije strasno. Znam da si kao i ja, bolestan kad oranje ne ide kako si covjek zamisli i znam da ces doskociti tom problemu.
 
Nazad
Vrh