Oranje

Je li pomoglo dodatno skrecivanje desne poluge i skracivanje toplingera? Ili ste nesto drugo ipak na kraju skemijali?

Sta ja znam, oranje lijepo izgleda sve u svemu, malo se pozna svaki prolaz za sebe, ali nije strasno. Znam da si kao i ja, bolestan kad oranje ne ide kako si covjek zamisli i znam da ces doskociti tom problemu.

Ne. Ovaj tjedan ćemo ga dovest u "red", ima načina. ;) Pozna se trag kad smo uštimavali svako malo, pa probaj ovo, ono, skrati topling pa produži (a toplig hid. pa samo ruka ide na komandu u radu :)), pa vako pa nako...
 
Borko ti si baš napatio i sebe i traktor danas.Trebao si sačekati jutarnji mraz.Inače sobzirom na date uslove dobro si ti to uzoro.

Sale@ jesam, ustao sam pre 7 sati, ali se naoblacilo preko noci i pocelo da popusta, mada nije bilo strasno, samo ovo sto sam snimao na kraju me malo zezalo jer sam tu najvise prolazio kad sam dovozio djubre, a djubre sam nabacio pre nedelju dana po snegu tako da se bas dobro ugazilo
 
Imenjače,jesi li ti išao na piknik ili na oranje:haha:

Dobro odrađeno.
Pokušavam da spojim posao i zadovoljstvo.:ppozdrav:
@slavko 015
Odavno je ona oštećena. Drugar je izvlačio djubre sa njim uz neki uspon, počeo je da proklizava i on u panici stisne blokadu iako je ispred njega bila poprilično oštra krivina. Srećom, nije otišla poluosovina.
@spasoje
Ore se prvom bez problema, točak je tu zbog same parcele jer je valovita i sa nekoliko tipova zemlje u samo 50 ari.
 
Oranje sa 65 brazdi



---------- Poruka napisana u 14:41 ---------- Prethodna poruka je at 14:38 ----------

Posle ovih 5 oldtimera, oranje je nastavio jedan New Holland T9060

101967-2_largest_usable_plow_Manitoba.jpg


---------- Poruka napisana u 14:43 ---------- Prethodna poruka je at 14:41 ----------

tu je i snimak, pri kraju se vidi i 9060 kako0 ore

 
ljudi,hoce li mi neko pomoci,uskoro ude oranje,a ja nznm.kako se podesava dubina pluga u oranju na zetora 6245... :D imao sa imt-a i sada promenio traktor,a nisam mogao da nadjem katalog nigde... ako neko zna neka mi pomogne ... :D pisao sam zetorasima,ali se niko ne javlja... :(
 
Imenjače, ja imam 6245.. :osmeh: al moj je već duže vreme na remontu.. imam nešto od upustava al su na nemačkom... Ako kačiš dvobrazdi isto je kao i na imt-u. samo što ti je u kabini ručica za ravnanje brazde...
reci mi molim te koliko si ga platio?
 
Nazad
Vrh