Oranje

I jako pametno.Nije samo motor na traktoru radni deo već i menjač,diferencijal koji takvo silovanje obožavaju.
 
Oranje jednog mog prijatelja:

1eb8ci.jpg
 
Nije strasno ako negde izbaci plug malo mase, ali je ruzno za oko i lose za naredne radove ako se poznaju redovi.
 
@mims
Iz prethodnih komentara, po podsmehu clanova izgleda da nesto s ovim oranjem opasno nije u redu! Je l' zbog toga postavljena ova slika?
Koliko ja vidim, brazda je ok slozena, dubina ne deluje narocito mala, masa je zadovoljavajuce zaorana.
 
Koliko ja vidim da plugu fale dobri deflektori... Da ih ima, ne bi bilo toliko lista gore. Ovo za moj pojam jos donekle prolazi, iako bi se to moralo tanjurati, posto bi drljaca ili sjetvospremac puno vukli za sobom lisce od kukuruza i travu sto se nije zaorala...

Sve u svemu, OK
 
Mi smo bacali prašat preko puta pa sam slikao, a skoro sam iskopao sliku.

Neznam šta će biti sa tom masom na proleće, to je razlog postavaljanja i naravno da čujem komentare.

Plug Vogel 950 L
 
Pretpostavljam da je davno orano. Mi što smo orali sada nemamo stim problema je ostaci nisu tako friški nego su napola istrunuli i ide bolje nego kad ores odmah iza kombajna npr .za psenice. Mozda je i ovde taj slučaj
 
mi smo danas orali drzavnu zemlju koja je zaostala zbog izlaska geometra...jako lepo se ore pogoto jutros dok je drzao mraz, a i kasnije nije bilo toliko proklizavanja, samo je 577 imao muke da izadje na breg, pa je brat morao da smanji malo dubinu...evo jedan los snimak, jer mi je bolji tel.zapao izmedju dve rucuce hidraulika pa sam ga tek kuci izvukao:bravo:


sto se tice zetvenih ostataka jako se lepo zaoravaju, ne mogu da kazem da je kisa uradila svoje, al mogu reci da su ovce odradile dobar posao:haha:

attachment.php
 
Nazad
Vrh