Oranje

Ostalo za sutra jos nekih 30a.Nisam mogao vise,juce i danas poorao 3ha,a parcele katastrofa oblika.Za pocetnika malo mnogo.
 
Danas smo zavrsili 40ari sto je ostalo. Mnogo je lose islo, odozdo zaledjeno, a gornji sloj sunce otopilo. Idealni uslovi za proklizavanje. Nisam neki strucnjak za oranje, ali mogu da kazem da Ursus u losim uslovima bolje ore od Rakovice. U dobrim uslovima oru i jedan i drugi skoro podjednako. Plugovi su IMT755, na Rakovici niski klirens, a na Ursusu visoki klirens.
slika073.jpg
 
Moram nabacit konetar na bata87-in post. Pa majku mu i rabitom ulju ili totmasti il svinjskoj masti na kraju, jel se nemgu daske namazat poslije oranja već se zemlja mora ovako vatat na plug.
 
Rade prednja svetla i reflektori na oba, a na rakovici i zadnji stopovi su u funkciji. Registrovani su oba, tablice imam ali nisu postavljene. :ppozdrav:
 
Rade prednja svetla i reflektori na oba, a na rakovici i zadnji stopovi su u funkciji. Registrovani su oba, tablice imam ali nisu postavljene. :ppozdrav:
Cak i zadnji?
Auuu....

pa vi idete po glavnim putevima pa zato morate imati registrovane kod nas ljudi koji ne idu bas cesto u grad u opste ne registruju, od prosle godine uvedeno rotacio svetlo
Ma nemoj?
Kod nas bato moj,ako nisi reg. i ako nemas signalizaciju,kazne te.
Samo da dalje pisem,opet ce se neki lik iz nekog zaseoka pored sapca pronaci uvredjenim,kako pravim razliku izmedju Vojvodine i ostatka....
 
Cak i zadnji?
Auuu....


Ma nemoj?
Kod nas bato moj,ako nisi reg. i ako nemas signalizaciju,kazne te.
Samo da dalje pisem,opet ce se neki lik iz nekog zaseoka pored sapca pronaci uvredjenim,kako pravim razliku izmedju Vojvodine i ostatka....
Ko o cemu baba o ustipcima :haha: Pa vi imate visoke prinose mozete da placate kazne , mi juznije nemozemo , 2 stvar jesteli culi za rec suma
 
Kad su vremenski uslovi vlazni mene su ucili(stari kadar) da jos na njivi posle zavrsetka oranja odma namazem pa makar isa naftom jer dok dodjes kuci pa tise neradi koveli sutra cu ,onda je u vecini slucaja vec je kasno. Posle kad ponovo krenes nece zemlja i samo rilja i bude "oranje" ko za krompir.Zato mazite ljudi
 
Moram nabacit konetar na bata87-in post. Pa majku mu i rabitom ulju ili totmasti il svinjskoj masti na kraju, jel se nemgu daske namazat poslije oranja već se zemlja mora ovako vatat na plug.

Ovo ne bi trebalo raditi zato što je prerađeno ulje jako kiselo i dovodi do ubrzanog nagrizanja površinskog sloja raonika i daske pluga i brže se troše u radu.Sveže ulje može jer ono nije kiselo kao prerađeno ulje.
 
Kad su vremenski uslovi vlazni mene su ucili(stari kadar) da jos na njivi posle zavrsetka oranja odma namazem pa makar isa naftom jer dok dodjes kuci pa tise neradi koveli sutra cu ,onda je u vecini slucaja vec je kasno. Posle kad ponovo krenes nece zemlja i samo rilja i bude "oranje" ko za krompir.Zato mazite ljudi
Onda te daske i nisu nizašta.
 
Te daske nemora da znaci da nisu nesto .Brzina kojom ce daska korozirati ne odredjuje njen kvalitet.Ja na BRENTI koristim iskljucivo UDEHOLM testere Švedskog proizvodjača znači No1 u svetu ali ako slučajno noci na vani i padne rosa na nju neverovatno koliko brzo koroziraju. Imam 3 pluga i naj brze korozira IMT daska pa Rabewerk a najkasnije Leskovacki onaj stari što se premeće skroz levo..
 
Te daske nemora da znaci da nisu nesto .Brzina kojom ce daska korozirati ne odredjuje njen kvalitet.Ja na BRENTI koristim iskljucivo UDEHOLM testere Švedskog proizvodjača znači No1 u svetu ali ako slučajno noci na vani i padne rosa na nju neverovatno koliko brzo koroziraju. Imam 3 pluga i naj brze korozira IMT daska pa Rabewerk a najkasnije Leskovacki onaj stari što se premeće skroz levo..
Neslažem sa ja baš sa ovim tvojim konstatacijama.Loša daska "mekana" brže korozira i teže se čisti od korozije a kvalitetnija daska "tvrđa" teže korozira i lakše se očisti od korozije,bar iz mog iskustva.
 
Nazad
Vrh