Oranje

Ovde kod nas niko ne maze nicim, ljudi o tome ne vode racuna.

A sto se tice signalizacije i ostalog: Kod nas traktori pored angazovanja u poljoprivredi 7-8 dana godisnje provedu u sumi (ko se ne bavi profesionalno secom drva). Kada se spustas u rikverc da zakacis balvan, pritisnes kocnicu a traktor ne staje, samo klizi po osusenom liscu koje je u sloju 10cm, a ispod mokra zemlja, ti sta ces drugo nego branikom gadjas drvo da bi se zaustavio. Lomljenje stakla na kabini, kidanje auspuha, to su redovne pojave u sumi. Cisto sumnjam da bi neko otisao sa traktorom od 20000e u sumu, a u kakvom stanju bi se vratio...:off_topic:
 
Od kako plugove drzim pod supom, nemam potrebe mazati im daske s uljem, ali ipak to radim... I cime mazem, mjesavina rabljenog ulja i dizel goriva 50:50. S tovatnom mascu se ne bi smjele mazati daske, tj s nikakvom mascu, jer nikad se nece moci 100% pokriti povrsina daske, uvijek ce negdje ostati malo zraka izmedju masti i daske. tu se pojavljuje lokalizirana hrdja, koja se moze siriti samo koliko je sirok taj zracni dzep. kad ga popuni, hrdja krece u dubinu daske i onda polako oskabljuje dasku na pojedinim mjestima... To se odmah ne primjeti, ali su ma na fakultetu ucili da je manje stetno ne mazati daske uopce, nego ih mazati s nekom mascu.

Ako vec strojevi stoje vani, premazati daske uljem i pokriti ih dok ih ne budemo trebali.
 
Ovo ne bi trebalo raditi zato što je prerađeno ulje jako kiselo i dovodi do ubrzanog nagrizanja površinskog sloja raonika i daske pluga i brže se troše u radu.Sveže ulje može jer ono nije kiselo kao prerađeno ulje.

Znam da nije poželjno rabljenim uljem mazat daske, al ako moram birat hrđa ili rabljeno ulje prije ću izabrat rabljeno ulje. Recimo nek daska podjednako "propada" i pod hrđom i pod rabljenim uljem nije isto doć na njivu i počet orat (pogotovo ako je malo balavo oranje) sa debelo zahrđanim daskama i onima koje su namazane rabljenim uljem.
 
Slažem se da je bolje namazati nego ostaviti da rđa.O tome da je prerađeno ulje loše čuo sam na fakultetu, rekli su nam da je Poljoprivredni fakultet radio neka ispitivanja o uticaju zaštitnih sredstava protiv rđe na daskama pluga i raonicima.Dobili su rezultate da se plug koji se maže prerađenim uljem samo 10% sporije troši u radu od pluga koji se ostavi da zarđa.Najbolja je zaštita kada se plug premaže nitro farbom (što je rekao i @minđušar) tada je po tom ispitivanju normalno trošenja dasaka i raonika.
 
Dobra zastita raonika,daski,predpluznjaka... je bitulit koji se razredi sa malo benzina. Premaz se vlo brzo susi, a pre pocetka oranja se brzo skida uz upotrebu krpe natopljene benzinom.
 
mi smo nasu 7 samo preradjenim uljem mazali,daske traju 30god.sta tu nevalja? i neznam jos koliko ce trajati, a koliko trba da traju 200god?
zaboravio sam da kazem da je uvek bio garaziran, verovatno je to presudilo!
ali ga sigurno preradjeno ulje nije pojelo!
 
Naravno... Nekome ne pravi problem sto se moze zamazati pri prolasku pored pluga, sto plug premaze uljem i ostavi ga napolju, sto ga umotava u dzakove,sto ga u opste ne zastiti...Napisano je za one koji ne bi bas tako nesto primenjivali.
Pomenutih 200 god. nije za komentar.
 
Za one koji oru 100 i više jutara godišnje i te kako je bitna zaštita pluga od rđe, i taj koji toliko zemlje radi neće imati plug star 30 godina a da ne menja nikad daske, mnogo pre toga će se one potrošiti.Za nekog kao što sam ja i slični koji godišnje uradimo 15 jutara, nama je svejedno kao ćemo zaštiti plugove jer neće se oni skoro potrošiti na tako malim površinama.
 
moje misljenje se ipak razlikuje. imamo dva pluga svaki ore oko 100 ha. do pre dve godine sve je to jedan oro. radjeno je i u dobrim i losim uslovima, u mekanom i tvrdom. kod nas ga nece ulje toliko ostetiti koliko ce ga rad unistiti, mod nas su se daske na prvom plugu,(taj koji je sam sve to pooro) skroz istanjile, posto je resetkasta daska u pitanju bilo je zamene vec nekih segmenata. za sad nerazmisljam o mazanju bilo cim drugim, jer ona ce se pojesti ili pre ili kasnije, ko hoce da mi daske budu ocuvane kupio je plug z pogresnu namenu...
 
Od kako plugove drzim pod supom, nemam potrebe mazati im daske s uljem, ali ipak to radim... I cime mazem, mjesavina rabljenog ulja i dizel goriva 50:50. S tovatnom mascu se ne bi smjele mazati daske, tj s nikakvom mascu, jer nikad se nece moci 100% pokriti povrsina daske, uvijek ce negdje ostati malo zraka izmedju masti i daske. tu se pojavljuje lokalizirana hrdja, koja se moze siriti samo koliko je sirok taj zracni dzep. kad ga popuni, hrdja krece u dubinu daske i onda polako oskabljuje dasku na pojedinim mjestima... To se odmah ne primjeti, ali su ma na fakultetu ucili da je manje stetno ne mazati daske uopce, nego ih mazati s nekom mascu.

Ako vec strojevi stoje vani, premazati daske uljem i pokriti ih dok ih ne budemo trebali.
E pa kolega to na fakultetu je teorija,taj profa sto te je tome ucio sigurno nikad nije zasukao rukave uzeo kantu totne masti oprao plug i namazao daske sakom prstima,moj plug stoji na vedrom nebu posle oranja u jesen do ugara leti operem ga ljudski i namazem daske raonike plazeve crtala mascu,nikad nisam imao problema sa korozijom nikad!
 
2cmud6h.jpg



Uzeo u arendu jednu njivu,i prekljuce uzorao sa ovim plugom.

Ovako izgleda oranje dve godine nije bilo nista posejano



205mib.jpg


Ritska crmica na ovom kraju ima kanal pa su ga cistili i zutu zemlju poravnali
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh