Oranje

Mi se mučimo sa 120 ks i tri brazde , ovaj sa tridesetak konja to radi bez problema.
 
Normalno da moze tri kad je meka zemlja,skoro pa kao da je peskusa,i ne ide dublje od 22,23cm.Tu bi 577 vukao 5-obrazdni prevrtac.A da vidis kakve zemlje ima da ne mozes zakaciti vise od tri brazde i to da se muci 577 da poore a da valja...
 
@srdjan7
Tu ima pravo @cicimoric da mi ne oremo tako duboko kao taj sa Fendtom ali mogu ti reci da i u nasem ritu u ko. Lokve ide tesko mada pocevsi vec od ko. Jermenovci preko V. Grede i do vase k.opstine ko nema parcele u tim predelima mislim da jos nije naisao na tesko oranje.

@kiraj
Pusti ti njega, ko zna sta mu je ugradio? Da nema slucajno drugi motor od 150 ks. ili veci.:haha:
Tako je pricao jedan kod nas da je vozio auto putem Z-101 oko 130 na sat pa ga jedan sa Trabantom preticao ko strela pored njega.
Ni dan danas ne bi znao o cemu se radi da se taj nije zaustavio na nekoj B. pumpi pa ga ovaj zamolio da mu kaze kako je to izveo.
Kaze otisli do Trabanta i kad je otvorio haubu sta da vidis, motor od Porshea od 3.8 l.:haha:
Kako ga smestio u Trabant verovatno bi pokrenulo jos vise lazi.
 
Čekao sam da vidim kako se ponaša Vladko pri okretanju Pluga a toga nema na Videu. Tražio pa našao drugi snimak istog tog Traktora,Pluga gde se vidi i okretanje :osmeh:
 
Nešto ima šta ima ali da ore svaka mu čast
Imam 542 i vladimirca 89 godiste novog smo ga tad kupili ali ga je stric nasledio tako da je kod njega sad.Mnogo bolje vuce od imt.Bas sam vukao zastavinu od 5 tona uzvrsenu sa kukuruzom jako je lepo vukao iako je slabiji na papiru u praksi je skroz drugacija situacija kao da ima 30% vise snage spram imt.Mozda je ovaj zakacio zbog you tube-a ali nisu za njega 3 brazde
 
probacu slike da ubacim
kp004.jpg
[/IMG]
kp006.jpg
[/IMG] to je toooo
 
ovo ornje Vladimirca je bas super ALI moze u onoj laganoj zemlji,voleo bih da dodje kod mene da proba,verujem da ni tri vladimirca nebi mogli da vuku onaj plug.
 
35nafie.jpg
ja polako privodim kraju oranje nisam bio nesto vrijedan a i cekao sam da dodje malo vlage

plus moj prvi susret sa obrtacem
 
takoto rade i kod nas samo ne u ataru već u rasadniku .baš su ružno napravili kavez na džoniju
 
tegovi su od BNT gusjencara 7*30kg

a plug neki regent neznam mu ime to sam posudio da probam inace imam 2 pluga IMT 756
njih vucem rakovicom i zetorom 7211
 
Nazad
Vrh