Oranje

Lazare @ zaista si hrabar. Hrabri si od Cara Lazara ako si jutros izasao na oranje Ja se smrzo U zetoru sa grijanjem . Nocio napolju i sve zaledilo mal nisam napravio sranje kad sam izlazio na magistralni put.
mnccy.jpg
otjmhf.jpg
2lszims.jpg
35b9v83.jpg
Od 9 h. do 16 H, uZorano 4ha. potrosnja 60l lože.
 
Spasoje,slike su od pre 7 dana,kakav sneg meni taj dan bilo vrucina u dukserici,a 3,4 dana pre nego sto je orano padala dobra kisa.Doslo ko kec na 10. Pre mesec dana orao sam neku parcelu i pusila prasina za plugovima,jedva isli u zemlju...

---------- Poruka napisana u 22:24 ---------- Prethodna poruka je at 22:18 ----------

Okacicu jos slika od 549 samo da ga slikam kad bude u poslu,sad je pao sneg pa se ne isterava mnogo. Dobar traktor,samo mi se cini da su mu inzenjeri mogli malo ojacati onu karlicu. Nagovaram cala da kupi plocevine 20mm i da se ojaca sa strana,za svaki slucaj,mada ima slucajeva da sluze dugo i da nije pukla.Ko ce ga znati...
 
spasoje kako se bori zekan sa tri brazde ,jel to stari vogel ili rabe 3x12
To je rabewerk 3x12" Imam 3 crtala koja seku duboko i to me vadi .Drugom brz, mogu kako hocu ali je posporo .Malo ga poplicim i orem trecom .Kad pridjem bagerskom kanalu ide hidraulik skroz dole pa druga pa na kraju prva i taman izgulimo na ovratine:osmeh:I dok se mi tako patimo ovajljendov laduje u supi..:sta:
5o6wpw.jpg
::jako_besan:: Ovo za kanal da se razumemo , to je ona zemlja sto su razgrnuli iz kanala mi je zovemo Cikulja nemos vise od 15cm. da je neznam kakav plug. Inace ovo ide tako da mi se cine da ce plug obici traktor..:haha:
 
Imam jedno pitanje:
Kako treba da izgleda plug kojim bi sa traktorom IMT 533 mogao da orem voćnjak, ali tako da plug izlazi mimo lijevog točka?
Znam kako izgledaju voćarski plugovi (OLT, leskovački, batuje..), ali mene interesuje može li taj traktor vući npr. 3 x 10", i kako bi trebao da izgleda taj plug, jer mi ne treba da ore preko 15 cm. Idealno bi bilo od 10 do 15cm, s tim da prevrće dobro.
 
danas završio oranje skinuo treću brazdu i orao sa dve 14 coli, 33-35 dubine orano lucerište koje je ubjedljivo bilo najteže ove godine za oranje a ujedno i najljepše što kažu za izložbu,a bogami se i na potrošnji pokazalo nisam još sto % siguran ali mislim da je srkno oko 30 l po jutru a prošlo lucerište oko 30 cm dubine 3 brazde nije potrošio više od 15 litara po jutru
 
Danas probio desnu zadnju gumu u brazdi .Naj....o ko zuti mrav .Nemus podbaciti ditalicu. Nemoze auto unjivu .Prosao dan samo tak..
 
Nazad
Vrh