Oranje

Odg: Oranje....

Pa dobro to popreko samo donekle olakšava ulazak pluga u zemlju , ali ne rešava to što je on lak .
 
Odg: Oranje....

evo kako izgleda danasnje oranje graskovista :D
ovako ide case ih jx 95 sam u brazdi...bas strava :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=i0YE0iXD2Cw[/youtube]

a ovo su slike sa danasnjeg oranja
2hwe8gx.jpg


2w7kdpu.jpg


357n5uh.jpg


2d7itt0.jpg


5ezq06.jpg
 
Odg: Oranje....

Lepo oranje bubisa :ppozdrav: koji ti je zahvat pluga?za tog rusa bi ti bolje bilo da nabavis vogelov plug i da vidis kako to ore ::namigivanje:: vidim da je kod tebe zemlja veoma laka za obradu dok je kod nas nesto teza i malo se teze ore kad je ovako suvo zemljiste,a da nepricam kako se ore graskoviste koje je u rano prolece kad je bilo vlazno dosta zbijeno sa drljacom i onda je zemlja jako popucala u aprilu i maju i eto zato mi se tako tesko oralo kao da orem repiste a ne ugar :sta:...ali sta je tu je danas uvece idem jos 1 hektar da orem jer je sada pala kisa pa bi se trebalo lakse orati,i videcemo kako ce to izgledati....
 
Odg: Oranje....

Ovih par dana je bilo idealno za oranje pa je bilo pravo uživanje orati.

Plug je regent 3 X 35 cm.Planiram da izmem i vogela ali ne toliko zbog ugarenja nego zbog oranja kukuruzovine,naročito kada se ne upali.Sa ovim plugom ne može lepo da se zaore neupaljeno.
 
Odg: Oranje....

Plug Ferguson 3x30 remontovan posle tridesetak godina odličan za ugarenje.
Plug ima solidan zahvat traktor ga lako vuče i odlično zaorava.
Traktor IMT 560 ore sa ovim plugom bez točka koji i nije originalni deo ovog pluga.
2py85g8.jpg

.
witvm0.jpg
 
Odg: Oranje....

Super plug. Kad sam ja kupovao onaj moj za ugarenje prvo sam gledao jedan isti ovakav ali me je cena odbila. Mog sam platio 200 DM a ovaj je bio 500 DM. Slični su ali mi se ovaj više sviđa. Međutim, uzimajući u obzir koliko ja imam da ugarim (maaalo), odlučio sam se za jeftiniji.
 
Odg: Oranje....

Moj je isti takav samo je produzen razmak izmedju glava i povisen klirens za oko 5-6 cm
2d9ryqg.jpg
 
Odg: Oranje....

Danas malo orao strnak, to je za sjetvu ljulj, samo čekam kišu da krenem u sjetvu :cao: :cao:

i642527_Slika006.jpg
i642526_Slika005.jpg
i642525_Slika004.jpg

i642524_Slika003.jpg
i642523_Slika001.jpg
i642522_Slika000.jpg
 
Odg: Oranje....

E to vam je zemlja, tvrda, masna ali nije baš bila suha :D
To su vam najteže zemlja u našem kraju, rijetko kad se daju fino pripremit, sa manjim traktorom se nema tu što tražiti, recimo ja sam prije no što je Same kupljen to orao s IMT 565 i jednobraznim 14'' plugom, potrebno je dobrih 50-tak u toj zemlji po brazdi da se kvalitetno napravi
tu sjetvospremač služi samo za zatvaranje brazde, a tanjuranje se ne isplati jer sam još više sabije, nego tu su zakon rotodrljače koj u 2-3 prohoda čuda rade
inače to je najplodnija zemlja u mom kraju, al je teška za obradu
 
Nazad
Vrh