Oranje

Odg: Oranje....

bubiša je napisao(la):
Oranje od pre neki dan:

wqsrxj.jpg


35areop.jpg


2ezkcvb.jpg
HAHAAAA meni zemlja ovako nije ni kad sejem a vidi ovo!! kako se dobro ore samo!
 
Odg: Oranje....

evo malo akcije od jutros , oranje za uljanu repicu torpedo 90 i v&n m1020

P1010056.jpg


P1010063.jpg


P1010065.jpg


P1010067.jpg
 
Odg: Oranje....

Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii brate, kakva je to zemlja?

Ili je plug u pitanju?
 
Odg: Oranje....

zemlja je lagana samo što nije baš plodna mora se dosta umjetnog bacati , a i plug je dobar
 
Odg: Oranje....

nije uža nego je vlasnik pluga malo modificirao zadnju brazdu naime produžio je onu peraju gore i pero na završetku daske (kaže da nekad ostane kukuruzovine na zadnjoj brazdi) :sta:
 
Odg: Oranje....

ma da 90tka je jaka ko zemlja samo zvizdi.volim sto je sestak bez turbine to je posa. ::namigivanje::
 
Odg: Oranje....

Kod mene komsija ima dajca 90 i kaze da nije bas zadovoljan. Citiracu ga: "Ne znam sta je dobro kod ovog traktora,malo malo pa ga rasturam" .
Kaze da je hladjenje 6-og klipa lose,pa ima dosta problema. Sad da li je taj njegov losa serija ili tako sta posto sam cuo da oni valjaju do negde 88' , a posle toga da su losi.
 
Odg: Oranje....

u pravu si paore to im je falinga uvekim strada 6-ti klip.kod njih je malo problem sto su malo mekani nesmes ih terati ko ruse sa njima samo polako i nema brige.a naj veci im je problem sto su slabi na sredini pa ako ga slepas sa nekim teretom pukne ko ledenica.
 
Odg: Oranje....

Neco je napisao(la):
...a naj veci im je problem sto su slabi na sredini pa ako ga slepas sa nekim teretom pukne ko ledenica.

To je redovna pojava u kapanji repe ako bude kišna jesen.
 
Odg: Oranje....

Uglavnom lepo oranje. Moglo bi se mozda jos malo dostelovati al to su finese. Volim sestake jer su po mene dugotrjniji,a narocito na radilici.
 
Odg: Oranje....

paorpaor je napisao(la):
Kod mene komsija ima dajca 90 i kaze da nije bas zadovoljan. Citiracu ga: "Ne znam sta je dobro kod ovog traktora,malo malo pa ga rasturam" .
Kaze da je hladjenje 6-og klipa lose,pa ima dosta problema. Sad da li je taj njegov losa serija ili tako sta posto sam cuo da oni valjaju do negde 88' , a posle toga da su losi.

ja ga nemam dugo pa nema nekih problema , a što se tiće 6-og klipa , ja skoro svaki put prije nekog žešćeg posla uzmem kompresor i ispušem cilindre (2 min posla) i nekako sam sigurniji , ali ovo nije tema o torpedu :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

drugari otiidite na temu plug osnovna tema pa malo ono prokomentarisite
 
Odg: Oranje....

Neznam ljudi... ja sam vozio 9006 torpedo i posle njega ursusa 904 i uradili su jednako s tim sto sam ursusa mogao ganjati ko tudjeg a torpedo sam vozio ko po jajima..
 
Odg: Oranje....

Po cenovniku Zadružnog Saveza Vojvodine:

Ugarenje teškom vučenom tanjiračom-----2500 din/ha + 11 L/ha nafte
Ugarenje do 15 cm dubine----------------2420 din/ha + 16 L/ha nafte
Oranje do 20 cm dubine------------------3000 din/ha + 21 L/ha nafte
 
Nazad
Vrh