Oranje

Odg: Oranje....

au, nesto se zeleni ta strnjika
 
Odg: Oranje....

Evo, bez problema se pokisli otkosi zaoravaju, jer je slama mekana, i teska i da se zaorati i ne vuce se za plugom...

A sto se oranja tice, nisam vidio loseg oranja Vogelovim plugom. I ja imam u planu kupiti IMT plug s vogel daskama, jer vogel nema dovoljno mal plug za moj traktor, nazalost...
 
Odg: Oranje....

Bobo je napisao(la):
A sto se oranja tice, nisam vidio loseg oranja Vogelovim plugom.

Sta fali tom oranju?

Bio bi srecan kad bi tako moglo da se ore kod nas

Post je spojen: [time]1247075721[/time]
_________________________________________________
Bobo je napisao(la):
jer vogel nema dovoljno mal plug za moj traktor, nazalost...

ima ima dvobrazdni L
 
Odg: Oranje....

Ne kazem da je lose... Kazem da nisam vidio da je itko uspio vogelom lose poorati njivu. Plug je super, a samim time i oranje...

Vidio sam i oranje po jako suhom, i u jako mokrom, brazde se slazu kao da je orano u optimalnim uvjetima.

Znam da ima dvobrazni, al je pretezak da ga nosim s IMT 549, a i kategorija kopcanja II :nono:

IMT ima plug 12" na kojem su Vogel daske i lemesi. takav plug da mi je pronaci, kupio bih ga do jeseni 1000000%

 
Odg: Oranje....

:D i moj plug ore isto kao i slavoncov i kako god da ga namestim prvi raonik mi baca najvise i ima najveci zahvat pa ga pomeram malo u levo ceo plug da ima manje baca ali svakako dobro radi i jako lepo zaorava masu bez gusenja. :ppozdrav: ma vogelovi plugovi su zakon za nese trziste,povoljni i kvalitetni i jako lepo oru :D
 
Odg: Oranje....

Johny CASE IH je napisao(la):
:D i moj plug ore isto kao i slavoncov i kako god da ga namestim prvi raonik mi baca najvise i ima najveci zahvat pa ga pomeram malo u levo ceo plug da ima manje baca ali svakako dobro radi i jako lepo zaorava masu bez gusenja. :ppozdrav: ma vogelovi plugovi su zakon za nese trziste,povoljni i kvalitetni i jako lepo oru :D
janko a traktor NELIČI NA EVROPSKI -to je stari rus 82- stariji od tebe bar 10 godina ::namigivanje::
 
Odg: Oranje....

Ma moj Imt 757.3 zaore i tebe i tog tvog vogela i još ga odozgo malo isitni. :haha: :haha: :haha: :haha:
Johny CASE IH je napisao(la):
:D i moj plug ore isto kao i slavoncov i kako god da ga namestim prvi raonik mi baca najvise i ima najveci zahvat pa ga pomeram malo u levo ceo plug da ima manje baca ali svakako dobro radi i jako lepo zaorava masu bez gusenja. :ppozdrav: ma vogelovi plugovi su zakon za nese trziste,povoljni i kvalitetni i jako lepo oru :D
 
Odg: Oranje....

Bobo je napisao(la):
Znam da ima dvobrazni, al je pretezak da ga nosim s IMT 549, a i kategorija kopcanja II :nono:

Trobrazdni L je 325 kg. Znaci dvobrazdni ne bi trebao da je vise od 250 kg sto nije puno za 549. Kategoriju kacenja mozes da resis tako sto izvadis " ono na sta kacis plug " i odneses kod strugara i stanji ti na I klasu kacenja. To sam ja uradio na M 950 jer je kat. kac. bila III, a smanjio sam na II.
 
Odg: Oranje....

Cici, sve to stima, al Vogel mi je previsok... Inace "ONO NA STA KACIS PLUG" se u mom kraju zove osovina pluga ili jaram pluga.

Poznato je da mali IMT traktori ne mogu raditi kako treba s IMT plugom visokog klirensa, koji je samo 7cm vislji... Udjes u brazdu i lemesi ti struzu po zemlji, jer ga vise ne mozes dici...

Zato bih ja uzeo onaj IMT plug s Vogel daskama, iako je visok, lako ga preuredim u niski, promjenom nosaca daski.

Kad bude veci traktor (558 i jace) onda ide i Vogel plug. Do tada nista...

@NA, kategorije kopcanja imas 0, I, II, III i IV

kategorija kopcanja odredjuje tezinsku grupu prikljucka, a i oznacava debljinu klinova za kopcanje. Dakle IMT 539 ima "oci" na polugama kategorije I dok IMT 560 ima "oci" kategorije II. 539 ne moze zakopcati rikljucak kategorije II jer mu ne mozes poluge nataci na klinove , dok 560 moze kopcati prikljucke I kategorije, uz pomoc komadica cjevi koji popune rupu, da se prikljucak ne klima u "ocima" poluga.
 
Odg: Oranje....

cicimoric je napisao(la):
Bobo je napisao(la):
Znam da ima dvobrazni, al je pretezak da ga nosim s IMT 549, a i kategorija kopcanja II :nono:

Trobrazdni L je 325 kg. Znaci dvobrazdni ne bi trebao da je vise od 250 kg sto nije puno za 549. Kategoriju kacenja mozes da resis tako sto izvadis " ono na sta kacis plug " i odneses kod strugara i stanji ti na I klasu kacenja. To sam ja uradio na M 950 jer je kat. kac. bila III, a smanjio sam na II.
@cici standardni plug vogel noot L 950 ima 325kg sa tockom adapterom i deflektorima bez pretpluznjaka i crtala a moj plug vogel noot L950 ima svu opremu osim crtala znaci ima pretpluznjake koje su teski bar 25kg po telu x 3 to je 75kg + 325g sam plug to je dodje ravno 400kg i jos ako bi smo dodali i crtalo imao bi preko 420kg ali to mi ni netreba jer i pretpluznjake rade kao i crtalo i taj plug ima masu od 400kg i nije bas lagan i napravljen je od kvalitetnog materijala i taj plug jako dobro ore i zaorava masu i do sad nisam imao nikakvih problema s njim...sve radi super
 
Odg: Oranje....

V&N -Plugovi nisu loši ali su prelagani , ponekad nemože da uđe u zemlju iako ima nove špiceve i lemeše -provjereno
 
Odg: Oranje....

Kreso mislim da nije tu problem samo zbog tezine pluga.Ugklavnom se kraj njive izgazi pa tako ako pustis jedan prohod preko onda plug odmah hvata.
 
Odg: Oranje....

kiraj je napisao(la):
Kreso mislim da nije tu problem samo zbog tezine pluga.Ugklavnom se kraj njive izgazi pa tako ako pustis jedan prohod preko onda plug odmah hvata.

Da baš tako , još uvek gledaš da nabacaš zemlju prema napolje onda manje "štrucne" .
 
Odg: Oranje....

~Kiki~ je napisao(la):
kiraj je napisao(la):
Kreso mislim da nije tu problem samo zbog tezine pluga.Ugklavnom se kraj njive izgazi pa tako ako pustis jedan prohod preko onda plug odmah hvata.

Da baš tako , još uvek gledaš da nabacaš zemlju prema napolje onda manje "štrucne" .

ma sve štima , ali znam što govorim , pogotovo ako je suho , ili ako je jako teška zemlja plug neće u zemlju , onda moram skratiti polugu da mi se zabija prednja brazda i dalje tvrdim da je prelagan ,porao sam sa njime preko 1500 jutara i imam ga 10godina kupio sam novog , ali kad su idealni uvjeti super radi
 
Nazad
Vrh