Oranje

U fasi je pepsi cola. Dvije flase su zato jer je ova s vodom tog dana stavljena u traktor a ovaj sok stoji od berbe kukuruza, ne znam je li uopce dobar za piti, al flasa za "mjerenje dubine" posluzila dobro posto stari UVIJEK ukrade metar iz traktora, jer zna da tamo ima... Gorivo je kod nas plavkasto-zelene boje (kako kad, ja jos dodajem ulja za mjesavinu u odnosu 0.5% pa je moje gorivo vise zuckasto, nego plavo...

Da potrosnja je odlicna, i ja sam se iznenadio.



Mindjusar: Prije sam slikao traktor na nagibima u oranju bez ikakvog orjentira, pa su pisali da je fotoaparat nakrivljen kako bi izgledalo grbavija njiva nego sto stvarno jest. Sad nema sumnje da li sam varao ili nisam, vrlo lako se odredi kut pod kojim se traktor nalazi u odnosu na horizontalu. jel strucno ili ne, ne bih znao ali neka i to ima dokumentirano.
 
I mi poceli sa oranjem . Islo je dobro ali je bilo i problema . Prekid zbog NUS,ova(neexpl. ubojnih srestava)Jedan tren. tromblon ,dve pastete i dno od tenkovace koju je masina za deminiranje onesposobila .Dok su dosli iz C.ZAST. SA deminerima da to pokupe prodje dan . To su izorali brat i komsija a ja nista .Doduse ja i ne gledam nazad nesto me u vratu uhvatilo. Nazalost nemam slika i jos je potvrdo za dublje oranje...:sta:

E kod vas je baš veselo na njivi, nikad ne znaš kad će nešto nogu da ti otkine.
 
Obicno izoravam potkovice stare, klinove razne, lance neke i tako, sto je nekome moglo i iz dzepa ispasti, al ovo kod Spasoja zbilja ne bih volio izorati...
 
Parcele deminirane masinski do 1o cm (znaci prerovite onim klinima ) zatim isli pesaci sa psima i opet promakne . Nadati je se da to ipak nije aktivno ali nelezi vraže .U naj manjuruku je jako neprijatno.
 
I danas smo orali dok nije poceo da pada kisa. U ovu parc pre kise plugovi nisu hteli da udu tako je bilo trvdo_Ovu parc smo ove godine izlicitirali, nije bilo ove god sejano nista u njega,

 
Najbolje ni ne otvarati crkveni kalendar ,kad god imaš nekog posla ono svetac:sta:
Nedelja obavezno neradna,Božić,Uskrs,Slava jedini neradni sveci ostali nek oproste ako hoće ako neće....ja i dalje radim
 
Najbolje ni ne otvarati crkveni kalendar ,kad god imaš nekog posla ono svetac:sta:
Nedelja obavezno neradna,Božić,Uskrs,Slava jedini neradni sveci ostali nek oproste ako hoće ako neće....ja i dalje radim
Njiva trazi radnika a ne svetkove , jako malo svetaca postujem kad imam posla , nedelja mi radna
 
JA eto ne praktikujem da radim nedeljom ali sam oranje jednostavno morao da zavrsim u nedelju jer su javili sneg i jos kojekakve nepogode a dosta mi je oranja po snegu i kijametu. Prekrstio sam se i teraj.
 
Slazem se sa @bubu nedelja je i za mene neradna,ALI ako je nesto hitno kao oranje ili seno, zetva ja zavrsavam i nedeljom,
mada mi se to malo puta desilo!! Nedelja je uglavnom za:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh