Oranje

*a zbog cega sad pa nedelja neradna?nedelja je kod nas kao svaki dan.
 
Zato da bi vi poljoprivrednici imali makar jedan dan da se odmorite i provedete malo vremena sa porodicom a i ima verovatno veze sa onom šest dana radi sedmi dan se odmaraj.
 
Evo par slika,orao sa calom jednom komsiji neku ledinu,10 godina nije orano,vidi se na slici da je levu stranu zauzela vrzina,ima preko 10 ari pod korovom...dubina 28cm.
2j2jj44.jpg

mvhp3b.jpg

zwc6sm.jpg

30203ty.jpg

2dsltfn.jpg

28sphea.jpg
 
Nećeš se ti njega navozati sa tom "Cepaj!" politikom, i traktor ima svoje granice koje treba znati osjetiti. Ako ga "cepaš" i prelaziš ih može gadno da ti se obije o glavu, začas nešto pukne u mjenjaču ili motoru, iako je traktor gotovo nov nije to onaj stari JD kvalitet Made in USA kojeg danas svakako niko više ne proizvodi. Nije to Belarus pa da svaki kvar možeš lako i relativno jeftino da popraviš.

Inače, traktor fino radi i dobro vuče, zemljište je baš lagano kad može da vuče 2x16" na solidnoj dubini, kod mene to ni nizbrdo ne bi mogao da vučeš sem na nekih 10-15cm.
 
kako te sluzi jd? koju potrosnju si imao u oranju?

Sluzi me super a potrosnj je oko 12-15l po ha

Tako i treba, čuvaj pa će dugo da te služi samo mi se nešto čini da ga ta djeca tokom oranja nisu baš čuvala. Ovdje na forumu sam čuo jednu od najboljih izreka ikad koja kaže "Traktor i žena se ne daju nikome".
Ma cuvaju i oni nego sad na klipu tako ispalo..pozdrav
 
evo jos jednog hrabrog oraca ;)
13102011.jpg

slika2245.jpg


---------- Poruka napisana u 18:27 ---------- Prethodna poruka je at 18:26 ----------

dobra ti je potrosnja,verovatno je dobra zemlja
 
Nazad
Vrh