Oranje

Odg: Oranje....

ja kazem zaorava se otkos ali vi mislite drugcije!!! koliko moze otkos biti ako je zito 5000+kg po hektaru pa vi racunajte!!!
 
Odg: Oranje....

Pa ne radi se kod razbacivanja o tome dali se mogu zaorati otkosi ili ne.Kao prvo ja ne orem nego tanjiram.Posle čekam korove i prskam,bacam veštak,a zatim orem odmah duboko.Bitno je razbaciti zbog lepog tanjiranja i ujednačenog nicanja korova.Na mestima gde su otkosi trava sporije niče u odnosu na deo njive bez otkosa.A ako ćemo realno i kakav efekat ima od zaoravanja celih otkosa?To je glupost raditi jer se sa time ne dobija ništa ako već mislimo vratiti deo uloženog u zemlju.Ja bih onda pre upalio ostatke i orao kao čovek.
 
Odg: Oranje....

Dobro Kombajner u redu je.Ajde ti slikaj taj tvoj plug i postavi slike da ja vidim kakav je to plug!Ja sa IMT-om 610-14 i Overumom 3*35 nisam nikada mogao da zaorem niti jedan otkos zbog gušenja i izbacivanja iz brazde a samim tim i lošeg oranja pa sam kupio sečku da orem kako bog zapoveda i imam jednako razbacane biljne ostatke po njivama
 
Odg: Oranje....

Matić je napisao(la):
i imam jednako razbacane biljne ostatke po njivama
Pa o tome se radi ukoliko želiš da imaš isti efekat zaorane slame po celoj njivi.Pa efekat zaoravanja celog ne razbačenog otkosa je isti kao kad bi razbacivač veštaka bacao 2 metra širine ,a ne 8 metara ili koliko već široko treba.
Glupost :haha:
 
Odg: Oranje....

Tako je Didi o tome se ovde i govori.Inače neka svako radi onako kako misli da treba i valja :D
 
Odg: Oranje....

kombajner je napisao(la):
moj je plug 610-15 FOP koliko mi se cini u svakom slucaju postavicemo slike! :ppozdrav:
610-15 FOP ne postoji.Jer IMT nikada nije pravio plugove od 15 coli.Najveći su im od 14 coli ili ti 35cm radnog zahvata.Lemind je imao od 16 40cm.
 
Odg: Oranje....

IMT ima i 16" dasku i lemes...

IMT takodjer pravi i 4x16" plug noseni. a vuceni su imali po 5,6,7 brazdi po 16"...
 
Odg: Oranje....

Bobo je napisao(la):
IMT ima i 16" dasku i lemes...

IMT takodjer pravi i 4x16" plug noseni. a vuceni su imali po 5,6,7 brazdi po 16"...
Možda nekada ja ne pamtim pa zato i ne znam da ima jer nikada nisam video IMT 16''.Napravismo mi veliki :off_topic:
 
Odg: Oranje....

E taj 758.2 sam gledao kako ore sa rusom82.Posle kombajna bez tarupa je čovek orao i ništa se od tuluzine po površini nije videlo_Ogroman plug
 
Odg: Oranje....

da i kad on izvali sante a ne izmrzne na proleće sa drljačom ti ako imaš kamen u bubregu napravi pesak
 
Odg: Oranje....

taj plug uopste ne izvaljuje sante ja vec par godina kod kolege kad idem na ispomoc orem sa 758 i uvek lepo slaze,nisam primetio neku veliku razliku izmedju njega i mog 757.
 
Odg: Oranje....

kad je zagaženo sigurno će orati sitno ma da što manji zahvat sitnije oranje nikad taj neće orati kao 755 ili 756
 
Odg: Oranje....

didi je napisao(la):
E taj 758.2 sam gledao kako ore sa rusom82.Posle kombajna bez tarupa je čovek orao i ništa se od tuluzine po površini nije videlo_Ogroman plug
e ovo je istina ziva.. jedan covek koji ima zemlju iza mog dvorista , iza zmaja 142 koji je kosio samo visine klipa bez tarupiranja orao je sa 758.2 i RUSom 82 i sve je bilo zaorano Bukvalno zivu stabljiku je zaoravao.. PERverzija(za feniksa)
 
Odg: Oranje....

ja sam danas bio da orem ugar na 20cm i ovako je to izgledalo
wv787d.jpg


i72bfo.jpg


2wg9eux.jpg

i ovo ja stojim na plugu i traktor sam ide a ja slikam :D
2011z6w.jpg

i na kraju sve uzorano
28krhw3.jpg
 
Nazad
Vrh