Oranje

Svako tera što može sebi priuštiti,i naravo da mu isti pritom bude i rentabilan,ja sa dva torpeda obrađujem oko 230kj,ko mi zavidi nek proba isto

miroslave i jedno i drugo,plug je i više nego extra,a traktor....,znaš kako kaže moj brat kod Cubike kad vidi ISUZU motor da donose- I SUZU ćeš pustiti dok platiš račun- to ti je kao gegulu kad su pitali koji auto da uzme da ga služi večno-kaže kupi brate šervolet sa 6iljada kubika i 325konja,i ima da te služi večno-više niko neće kupiti od tebe

diklofen-pa mora zbog krompira
 
@diklofen
mislim da stime neces nista postici jedino ces imati vise proklizavanja, ja sam tako kukuruziste odradio gde sam orao pod repu, nije se nista lakse oralo, nije bilo uopste razlike bilo je izvaljivanje suvih grudava kao da nije tanjirano
 
Danas završeno oranje za ovu godinu.Nisam imao nikakvih problema tipa lomljenja plugova,pucanje sigurnosnih šrafova i sl.Istina je da je išlo veoma teško ali lagano se vozilo.
 
@Diklofen samo tanjiraj slobodno,ja sam nekoliko parcela tako uradio,oranje je bilo ne moguce,i onda sam presao sa adutom 28 diskova i oranje je islo mnogo lakse,tj.uzorale se njive,tu nemas greske
 
al si mu ga dao po bujadima zemo svaka čast,jel to neće biti malo rano za krumpir,samo da nessmrzne biće veoma rani:haha:

Nece ici krumpir samo neka mrzne da se raspade bujad... :osmeh:

---------- Poruka napisana u 20:55 ---------- Prethodna poruka je at 20:53 ----------


Da da,al SVAAKU PARU;da je traktor bar trećinu tolko dobar :ppozdrav:

da mu nije mnogo jedna brazda

Ma išao sam s jednom radi dubine nije 20 godina orano tu a zagledaj se kakvo je brdo sve ...
 
najavljuju kisu za utorak, mozda bude neka obiljnija pa da mozete orati normalno

o9ms6a.jpg
 
Častim sve kolege forumaše limunadom bez limuna a za šećer nek se svako za sebe pobrine,ako bude obilnih padavina u utorak,naravno ponuda važi samo za ovaj idući utorak,a ne za bilo koji naredni
 
@Diklofen , ti reče "...Njiva je jako ugažena od vučene prskalice po mokrom kao i kombajniranja po mokrom...." , jel govorimo o istoj godini i jel živimo na istoj planeti :sta:
 
@Diklofen , ti reče "...Njiva je jako ugažena od vučene prskalice po mokrom kao i kombajniranja po mokrom...." , jel govorimo o istoj godini i jel živimo na istoj planeti :sta:
Da,da dobro si me razumeo tj. dobro sam napisao.Tačno su radili prskanje proletos posle kiše i kombajniranje odmah posle 38 litara u oktorbru.Na nekim mestima su ti tragovi od prskalice duboki i 15cm.
 
Izgleda da će da padne nešto vode.Biće dobro ako se obistini ,makar za pšenicu .
 
Pa tih 20 litara kad bi palo bilo bi dobro i za oranje.Sigurno bi se moglo i orati do 25cm.Sad sam se vratio sa tanjiranja tog kukuruzišta koje trebam da orem.Jako se lepo poravnalo i ima dubinu u proseku između 10-12cm.Veoma sam se iznenadio kako je tanjirača išla lako na tu dubinu.
 
Nazad
Vrh