Oranje

Zeljko, mislim da toplink treba da ide na gornju slicovanu rupu, imora da pliva kada plug radi,nikako da bude zakucan za gornji deo slicovane rupe.
 
Lepo oranje,rekao bih da je za ovo zaslužan Regent:bravo:

Al kako mi se čini brzo če taj plug sahranit YTO,na koliko je cola plug,i dubina me djeluje mala oko 20cm?=
 
Na 2.30 kad izlaziš iz traktora činimi se da se vidi gomila rupa od miševa jel tako?
Lepo radi taj YTO a plug je ekstra.
 
Lepo oranje,rekao bih da je za ovo zaslužan Regent:bravo:

Al kako mi se čini brzo če taj plug sahranit YTO,na koliko je cola plug,i dubina me djeluje mala oko 20cm?=
dubina je do 25, sta ce vise, lucerište probije pluzni đon, a zašto mislis da ce sahraniti traktor? vidis da nema dima i uopšte mu nije tesko, na 2000 obrtaja ide lepo i uopste ne gubi na snazi, zahvat je 4x31.5cm
@sremac
jeste bilo je jako puno rupa od miševa
 
Poslednja izmena:
dubina je do 25, sta ce vise, lucerište probije pluzni đon, a zašto mislis da ce sahraniti traktor? vidis da nema dima i uopšte mu nije tesko, na 2000 obrtaja ide lepo i uopste ne gubi na snazi, zahvat je 4x31.5cm
Pa to je 130ks,je?l,to je na knap 4br,al dobro zahvat 14cola negdje,to nije tako strašno.

Čini mi se da če veči problem biti hidraulici nosit ga,jer ipak to je dužinaxtežina, i još kad se vozi po grabama,al dobro neznam kakva je hidraulika kod traktora..

Koliko je ovo brzina na snimku?
 
Evo malo mog oranja od danas koma zemlja nije orana već 20 godina bujad....
Išlo se dublje što je god moglo...



























 
brzina na snimku u radu je oko 9km odprilike, a kad sam izlazio iz kabina gas smanjio na 1700 obrtaja, ovako izgleda sporo ali kad se mora trčati za plugom bogme nije lako, (savetovao bi da to neradite)
@mindjusar
sta hoces da kazes da pobijas traktor ili hvalis plug? pa nije nista losiji od torpeda koliko vidim u tvojim postovima
 
Oranje kukuruzišta I i II klase ne ide.Njiva je jako ugažena od vučene prskalice po mokrom kao i kombajniranja po mokrom.Jako je neravno tako da točkovi van brazde jako cimaju i skaču.Vredi li da to pređem jednom sa adutovom tanjiračom od 32 diska i 1700-1800kg dok čekam da padne kiša?Mislim hoće li imati nekog pozitivnog ili možda negativnog uticaja na oranje koje tu posle treba da odradim?
 
Nazad
Vrh