Oranje

4M na koliko god brtaja hoću.Daška dima nema ni na jednom režimu obrtaja.Ukošena je maximalno.Nekako mi najviše odgovaralo na 1800 obrtaja jer me nije jako treslo.Nisam verovao da ovaj traktor zaista ima toliko snage.
 
Ne ,radi se o YTO904.Odosmo u OFF.
Pre nego sam krenuo na njivu svratim do zadruge kad svi majstori vise na plugovima.Nemaju više ni jedan ceo i ispravan:sta:
 
zadnje oranje ove godine...




DSC00282.jpg

DSC00284.jpg

DSC00283.jpg

DSC00280.jpg

DSC00276.jpg

DSC00286.jpg
 
Masina ubica.
Malo otisao da probam kako slaze plug i da li ga moze vuci traktor.
I traktor i plug su kupljeni prije nekoliko dana. Steyr 40 ks i plug 3x12" stim da prva hvata 20 cm a ne 30.




Uploaded with ImageShack.us



Malo je losiji kvalitet videa pa izvinite zbog toga
 
Eto ko kaze da fergusonce ( reko bi po zvuku ) ne nosi 3 brazde . Ovo je kao kada poljaci sa nekim malim traktorima nose gromade od puga :) .
 
Ovaj mali Steyr je čudo od traktora, htio sam da kupim Steyr 540A sa pogon na sva 4 točka pa sam ga isprobavao sa koječim. Bio je tamo 70-neko godište i imao 9500 sati a radio je bolje nego neki novi traktori koje sam palio na sajmu, nosio je tešku frezu od 2.5m i radio sa njom (isprobavao sam ga u Crnjelovu kod prodavca) bez problema, nije mu bilo lako al je motor veselo radio. Nisam se mogao dogovoriti oko cijene pa sam odustao. Zbog toga mi nije čudno da može da vuče 3 brazde, šteta samo što i ovaj tvoj nema prednju vuču.

Danas orao lucerište, mala parcela od 0.3ha al je bilo teško, nepravilan oblik, sa jedne strane godinama odoravano i napravljena razlika u nivou parcela više od pola metra. Sa druge strane medja sa ogromnim panjevima. Toliko smo izdangubili da sam odlučio da ću je trajno "zatraviti" sa lucerkom a posle samo tanjirati i sijati bilo kakvu travu, nema šanse da je više uzorem. Dubina je bila oko 25cm, orao sam sa Eberhardtom od 2x10", zemlja kao beton a i komšije napravile 3 staze sa traktorima, od proljeća koriste tu parcelu kao put. Katastrofa, koštala me vremena i goriva kao tri puta veća parcela. Sutra ću iskopati kanal na ulazu u parcelu od nekih pola metra širine, pola metra dubine i 2 metra dužine da bi spriječio prolaz preko parcele. Što je mnogo mnogo je, proljetos su mi prolazili kroz lucerku i gazili je, ja i otac otišli i zabili 3 bagremova kolca debela 15cm po pola metra u dubinu al djaba, neko je fino udaraio traktorom dok nije polomio kolce i opet su počeli da prolaze.
 
Mrzelo me da citam prethodnih mnogo postova,ali vidim tu neke prognoze da ste linkovali,ja samo znam da sam pukao vec 200 eura na srafove,polomljena uska na Albatros Plugu,prednja glava iskrivljena,a njive su jos neuzorane i zene su nam ne..bane :) sala mala,ocu da kazem blagi uzas,strnjiste sam nekako uzorao na jedvite jade,kukuruzovinu zavrsavam,a suncokretiste ni nepomisljam dok nepadne kisa,mislim da mi ove godine u Banatu u ritskoj zemlji imamo obrnutu situaciju od prosle godine,prosle godine traktor nije mogao da izdrzi blato a plug je naravno mogao jer mu je mekano,ove godine traktor moze da ide 15 na sat ali plug nemoze....pokusavao sam 10 razlicitih stelovanja pluga i nevredi svaki dan 4-10 srafova sigurnosnih 10.9 samo otcvikuje na pola,a da nepricam jos za nasu zemlju koja je jako specificna....bice valjda kise...ako neizmrzne najebali smo svi.
 
Nazad
Vrh