Oranje

Nije pesak,ali neverovatno lako oranje.Pretpostavljam da je zbog toga sto je bilo prolecno oranje za kukuruz.Jedino u dolinama ima vecih grudvi.
 
Znam da je kod imt 757.2 trebala brzina da bi lepo zaoravao.Recimo kad smo orali 3 redukovanom sa 560 loše je radilo ,a kada je moglo i radilo se 1 direktnom bilo je super zaoravanje.
 
Evo malo snimka oranja sa 577 pre nekih 2meseca na podrivanom i garenom zemljistu. A ima i na kukuruzistu koje nije bilo lako ali na 15-20cm dovoljno za setvu psenice.
DSC04525.jpg
 
Mogao je ali u samo mali deo atara i uglavnom sa 3 brazde.To je bilo na vec obradjenoj parceli koja se lako ore jer je podrivana i garena.A na kukuruzistu samo 3 spora.Sad radi samo sa dve brazde jer vise nema lake zemlje.Ali zato ide maximalno duboko za plug imt756,a mozda i malo preko.
w8wdah.jpg
35359ih.jpg
zkr85g.jpg
 
jer neko orao posle ovih 20 litri? da li je malo omakšalo
Ja nisam ni prestajao da orem samo u ponedeljak me kisa oterala kuci,juce sam izasao oko 9 na oranje,uzorao sam jednu njivu gde je bila detelina 8 god,to mi je do sad blo najlakse oranje,onda sam se premesto na tulaiste al je jako traktor proklizavao,danas sam isto detelinu orao,potrosnja mi se smanjila za skoro 5 l po kj
 
Ja sam danas bio u ritu ostalo mi pola jutra pre ove kise je vec bilo jako suvo i danas islo kako treba zemlja se rasipa.Dubina 25 cm sutra idem kod drugara ima 1.5 kj i gotovo za ovu godinu,posle sledi pranje traktora i na odmor:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh