Oranje

Ašanja je to.Današnje oranje je išlo jako teško.Završio u mom ataru sutra selidba u Prhovo i Popince,tamo bi trebalo da ide lakše.
 
Verujem da su mu i te dve puna kapa.Iz istog smo kraja pa mogu reći da kod nas 577 nema šta da radi 2-om u oranju.
 
Ove godine jedan moj drug je morao da skine 5. plužno telo na plugu kojeg vuče traktor od 200 konja.Kaže da je i ovako sa četiri glave dobro opterećen traktor.Inače radi se o ataru sela Šašinci.
 
to je galat,bas je islo extra 1 brza nema proklizavanja dubina od 27 do 30 cm,3 brazde samo mogu da vucem na ugaru u nekim delovima atara ovako sve ide sa 2 brazde......potrosnju sam merio ovde 14 litara a,kada odem u losiju zemlju da orem ima da se popenje i na 18 litara.....teska nam je zemlja mnogo,kakva je zemlja vidi se po bogatstvu sela,npr dobrinci , kraljevci i mi nebo i zemlja :) :)
 


Evo i od mene jedna slika, preporodio se traktor od kako sam stavio nove lemeše na plugu... :haha:
Oranje je dosta teško, tvrdo je užasno.. Ali za čudo rasipa se..
 
ja kao da ne živim u ovoj zemlji
nikad lakše nisam izorao nema grudvi potrošnja realna
juče sam izorao 2.5 kj uslužno pola sunc pola žito ali nedirano od berbe
vlage je bilo dosta u žitu jer je svo bilo prekriveno ostacima pa se vlaga zadržala
a sunc suv ali ništa posebno teško za orati.

istina troše se raonici ali nema grudvi
 
ja kao da ne živim u ovoj zemlji
nikad lakše nisam izorao nema grudvi potrošnja realna

Posmatraj količinu padavina tokom cele godine i tu ćeš naći objašnjenje... Južni Banat je ove godine imao više sreće sa padavinama nego npr. Srem. Čak i lokalno su razlike velike. Pisao sam već ove godine da mi je otprilike jedna polovina njiva više dobijala kišu od druge polovine. U oranju se to tačno pokazalo kroz potrošnju. U ovoj prvoj polovini sam imao potrošnju sa IMT-om 12 l/kj, a u drugoj polovini 14-15 l/kj.
 
Evo i od mene,mozda nije bas po P.S. ustelovanost,al' ja sam prezadovoljan kako sam uzorao drzavnu zemlju koja,ko zna kada je radjena kako treba!
photo0072.jpg

photo0071.jpg
a čije je ovo oranje baš mi se svidja koji je to plug
 
Nazad
Vrh