Oranje

Zanima me jel tko zna imam parcelu za orat a zapuštena je bujadnica što bi trebalo na njoj uradit da se bujad zaništi...
 
Kad prvi put uzoreš , ili nekako drugačije obradiš nikad je više neće biti neboj se . Vjerovatno total i nju ubija.
(pretpostavljam da tu ima kamena , kod nas je jedino ima oko nekog puta gdje se ne obradjuje a ima kamena od podloge puta.
Sumska_Paprat-Obicna_Paprat-Muska_Paprat.jpg
 
Evo i ja sam zavrsio oranje dok nebude ozbiljne kise.Imam jos nekih 60jutara od prilike to nemogu ude plug ali swe se trese.Imao sam jednu njivu od 20jutara gde je 1.5godinu dana stajala voda u avguvtu smo "pokosili" trsku zapalili i kad je opet narastao do nekih 50cm isli smo sa totalom. Pre dve tri nedelje samisao tamo blizu da orem i ajd da probam (mislio sam da je tvrdo) Ljudi dole je blato bilo, al je islo tesko u piiiiiiii ma...... Plugovi su bili skroz zatvoreni na 4*30 al ni JD ni Claas nije mogao brze od 6km/h, posto je bilo mnogo mnogo korenje od trske i slanina od pocetka do kraja.Evo i slike



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

A evo neki video to ne drugi deo atara tu je zito bilo jednom je tanjirano.Zemlja je 5.klase dosta tesko za oranje

 
Danas sam i ja zavrsio oranje jedva sojiste,ugar kukuruzoviniste ne znam sta je teze za oranje.Ostavio sam 2kj gde su bili kukuruzi brano beracem i nije paljeno probao sam sa plugom imt 3*30 i belarus820 ,ne vredi gusi zakacim imt 757 20 jedva sam nenako uzorao gusi i sa njim a dosta je visok plug,masa je velika kise nije bilo da je slepi za zemlju i da malo natrune.Prosle godine sam sve uzorao i zaorao sa imt 3*30 bez ikakvih problema ali bilo je padavina pamticemo ovu godinu i te kako:kisa:
 
@ LACKOIGI Ne treba da se igras tako sa traktorom u hodu, desi se trenutak nepaznje, sklizne noga sa stepenista i ... necu dalje ni da napisem sta sve moze da se desi

Nego dal i su Klas i JD iste konjaze, posto na snimku Klas ide vidno brze od JD? Ili mozda nije isti zahvat pluga?
 
Poslednja izmena:
Hvala na dobrom savetu...
Nisu iste Claas ima max155 a JD 137 ali ko da su isti ne oseca se da je claas jaci. I tu smo isli nekih 8km/h.. Vidi se u petom sekundu pored levog tocka kod JD-a ima neka "rupa" sto je ostavila tanjiraca, pa je u toj "rupi je isao tocak od pluga, 3.i4.glava odmah su isli dublje pa zato ide JD malo sporije. Ponekad je bilo da je on trebao da smanji gas da me ne udari od pozadi, kad je to bilo obrnuto sa tockovima od pluga
 
Lackoigi kazes 5 klasa?evo poredjenja jednog-najbolja zemlja koja postoji kod nas,a vodi se kao zemlja prve klase(sve ukupno 20tak lanaca u ataru) se losije uzoralo nego ta tvoja 5 klasa...ako ne bude doooobre kise na zimu-bice opa cupa po kabini na prolece.inace masine su izuzetne.
 
u kom delu atara je trska dasi je prsko ? zar deje trska ima neke nade za nekakav prinos?Znam da u B.Blatu ima trske kolko tije volja
 
Aha, ma mislim da si prije rekao da je 6620, ali nije mi bilo jasno kako je 137 ks, a sad si napisao SE pa sam skužio.
 
Ja sam danas isao da probam da orem uradio sam 2kj. potes pored Save laka zemlja(pesak) potrosnja 10 litara po kj.Onda sam otisao na potpuno drugu zamlju strnjika peskana totalom.I ne mogu da verujem da je tolika razlika,spustim plug na dubinu od 30cm i on ide ali tesko pa cak i zaustavi traktor a kada hocu da ga poplici plug izkoci iz zemlje,i inda ponovo spustaj rucicu i tako 3 kruga i ajde kuci dok ne pedne kisa nema nista.:sta:
 
Ja danas završio ovu da kažemo po klasi lošu zemlju.Uzoralo se dosta bolje i lakše nego prošle gofine.Uzeo sam Vogela od drugara pa ću ujutru probati da radim tih 25kj prve klase.To je proletos pređeno samo sa gruberom i onda sejano.Šta tu očekivati?
 
Nazad
Vrh