Oranje

I kod nas ne čujem da se iko više hvali sa 12-13l/kj.To vreme je prošlo tj. osušilo se.
 
Ja sam pritiskao plug i nije iskakao, ali je iskakao kad sam ostavljao palicu u plivajuci polozaj.Vidjao sam njive koje su radjene sa obrtacem ove godine, plug skoro od puta ponire dole, a sam se napreoravao uvratina, iz tog razloga sto nije hteo u zemlju. Probas onda sa tim drugarevim plugom, ne kosta te nista.
 
Probajte da orete bez plivajućeg.Znači preko točka i ožeži.Lalo tako je od prilike.Inače za mog oračkog veka nikada nisam trošio ispod 15 litara po k.j samo više.
 
Ako da bog i sreca junacka ujutru krecem na oranje posle 2 nedelje,cekao sam da padne kisa ali nisam je docekao.Videcemo kakva je potrosnja po poslednjim merenju bilo je 13litara po kj.
 
Ako si dve nedelje čekao kišu i nisi orao pripremi se na iznenađenje kada budeš zavirio u rezervoar posle sutrašnjeg oranja.
 
Zeleniš vuče al i guta lepo.Kada naiđe na laki deo u njivi kao da nema plug a u dolji naopako,dušu da ispusti.
 
Većina traktora ima neku opciju da se isključi plivajući.Kod MF je to ono "providni" taster ,držeći ga privremeno se isključuje plivajući i plug pada slobodno dolje.Ako ni tada neće dublje nema pomoći jer raonici imaju svoj ugao da vuku plug lagano dole , al ako je beton šta možeš.

Svako ima svog favorita medju prognozama.Nekolko godina pratim mnoge ,svi su dobri za sutra ,al više dana teško .Ipak najbolje mi se pokazala
http://www.weather2umbrella.com/ba/vremenska-prognoza-belgrade/eta/11/1924284/0/meteogram
 
@Matic
:haha:,tako i kod mene pa se sve okrecem da se plug nije otkacio,jedno znam gde se strnjika nije dirala tu ide,al ostalo katastrofa,oranje kao katakombe,tu treba nojev potop da omeksa,joj al ce biti problem da nakisne,dzomba tesko upija posto je ovalna pa sve klizne niz nju,vadi nas samo dobar sneg.
 
Sve zavisi od njive do njive.Ima strnjika koje su začuđujuće išle jako lako a ima i onih gde je katastrofa.Najlakše ide razoravanje deteline,tu samo po gasu kao da nema pluga.Ne logično skroz ali tako je bar da je sve bila detelina. :haha:
 
ajde da probam ovako

ajozgh.gif
 
Nazad
Vrh