Oranje

Sta je ono sto pise sa strane ono HPA , DEGC DM ? Deutsche Mark ili ? :haha:
 
Baš tako Kiš uffffff.Dobro za oranje za pšenicu za nivo Dunava.Ne pamtim kad je bila ozbiljnija kiša i ovako dug period suše.

---------- Poruka napisana u 19:40 ---------- Prethodna poruka je at 19:38 ----------

Sta je ono sto pise sa strane ono HPA , DEGC DM ? Deutsche Mark ili ? :haha:

Lacko ćuti i gledaj samo u ono zeleno u tome je spas :osmeh:
 
Sve zavisi od njive do njive.Ima strnjika koje su začuđujuće išle jako lako a ima i onih gde je katastrofa.Najlakše ide razoravanje deteline,tu samo po gasu kao da nema pluga.Ne logično skroz ali tako je bar da je sve bila detelina. :haha:
Jbt, a ja nisam ni hteo da probam da razorem detelinu, sve racunam kad na capur ide ko beton, sta je tek nadetelinu. Sutra odma probam.
 

---------- Poruka napisana u 19:40 ---------- Prethodna poruka je at 19:38 ----------
Lacko ćuti i gledaj samo u ono zeleno u tome je spas :osmeh:


Meni je """""dobro""""" sto nije bilo kise posto tu rade ovi naftasi sta mislis koje tragove bi ostavile ako bi bilo kise....

A predpostavljam i tebi ( i za Vas :haha: ) je ovako dobro,ako dosad nije bilo nek ceka do Bozica dok ovi odu..
 
Meni je u subotu i danas skocila potrosnja goriva sa 12 na 15 lit/kj, poslednja njiva zavrsena za ovu godinu danas, oranje je bilo mnogo teze nego prosle nedelje.
Sada cekam da vidim da li cu i koliko dobiti zemlje od licitacije za drzavnu zemlju, ako ne bude nista, traktor i plug idu na odmor. :osmeh:
 
Evo malo iz Srbobrana busenja...patika broj 44.
2z6dqah.jpg

qyy4ic.jpg
 
Juče stavio Čantavirske raonike i posle pola hektara oranja raonik se jednostavno presavio kao da je udario u kamen.Ove godine kod mene je najtvrđa zemlja tamo gde je bila pšenica.
e6dgl1.jpg
[/IMG]Posle popravke i prepravke raonika danas nastavio sa oranjem(al u kukuruzištu) i posle jednog hektara ovo...::samo bes:: neznam ima li uopšte smisla nastaviti sa oranjem,čini mi se da je svakog dana sve tvrđe.
igzz7m.jpg
[/IMG]
34yskd0.jpg
[/IMG]
 
Meni je """""dobro""""" sto nije bilo kise posto tu rade ovi naftasi sta mislis koje tragove bi ostavile ako bi bilo kise....

A predpostavljam i tebi ( i za Vas :haha: ) je ovako dobro,ako dosad nije bilo nek ceka do Bozica dok ovi odu..

Ko je tebi dozvolio da mi persiraš da li sam ti ja to dozvolio, da li se mi nismo upoznali pa da ti ne dozvolim :osmeh:
Danas su završila naš atar i počeli su da skupljaju kablove i kočiće ,sreća naša što nije bilo kiše.
 
danijella pa to super izgleda što se uzoranog tiče.Nije mi jasno kako napravi takve lomove u toj zemlji:sta:
 
Izgleda solidno al verovatno zato što su mi predplužnjaci spušteni do kraja pa ipak oni malo razbiju zemlju.
 
Nazad
Vrh