Oranje

@Mino

Hvala na odgovoru! Cim padne neka kisa dolazim da snimim Japanca.. :)

@Spajki

Video sam tu vasu zemlju sto spominjes...izgleda kao da je zesca ritina a bogme i trske sam video na pojedinim mestima...
 
Ja sam video proletos kada sam prolazio tuda kakva je milina ceo taj potes od Bečeja prema B.P.S kada se spustiš dole iz pravca Bečeja kao da si ušao u zonu sumraka.
 

Evo jednog zanimljivog snimka, domaće zveri i jako teških uslova za oranje....
i još jednog gde se vidi snaga IMT zglobaša:

 
Trebao sam danas da završim oranje, ali se zbog moje greške to prolongiralo za sutra. Imam jednu petougaonu njivu, gde je jedan ugao zapravo špic od dve lenije. Tu mi redovno gaze taj špic (pa je to u stvari polukrug), jer skraćuju put prilikom skretanja u drugu leniju. Zbog toga nikad nisam ni znao gde je tačno kamen u tom špicu. E sad sam saznao, ali je to saznanje platio ne samo raonik već i kozlac. Slikao sam kad je već bila sanirana šteta...

 
Kod nas se slicno oralo 2006. godine, tad se isto prasilo za traktorom ali mislim da je zemlja cak vise bila 'tvrda' jer je bio drugaciji raspored padavina i suncanih dana u toku godine.

Danas sam video jednog 'rastimovanog' 756-pukla mu je osovina i piramida je malo deformisana a vukao ga je traktor IMT 567 bez prednje vuce. Zovem jednog poznanika iz Vajske da pitam da li mozda ima osovinu a on pita sta je ovo kad svi traze osovine za IMT plug...?
 
evo kratkog videa, kako prolaze dani sve je gore i gore. Deo gde je tinja izlaze grudve kao prednji tocak od rakovice, sve se speklo, eh sto nisam pre krenuo da orem



[video=youtube_share;iH5Ny_9-PRY]http://youtu.be/iH5Ny_9-PRY[/video]
 
Mozda ne na tvoj , ali na Lemin oce da zagusuje. Na Lemind gotovo da je nemoguce da se koristi prvi disk.
 
Nazad
Vrh